Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FCBEscola İstanbul yeni sezona başlıyor

24 farklı ülkede 28 okul ile 4.000’in üzerinde sporcuya futbol felsefesini ve değerlerini aşılayan, markasını ve felsefesini dünyanın dört bir yanına yayan FCBEscola İstanbul Beko, Türkiye’deki 4. Sezonuna başlıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbolda altyapı denilince ilk akla gelen kulüp FC Barcelona’nın resmi futbol okulu FCBEscola İstanbul Beko Bugüne dek 2.500’den fazla sporcuya değen İspanyol direktörler, alanında uzman lisanslı Türk antrenörler ve 700’ün üzerinde sporcusu ile İstanbul’da Maslak ve Maltepe’de bulunan TFF onaylı tesislerinde eğitim hayatını sürdürüyor.

2011-2013 yılları arasında Türkiye genelinde gerçekleştirilen FCBEscola Futbol Kampları projesinin beklenenin üzerinde ilgi görmesi üzerine 2014 yılında bu kez ‘okul’ olarak eğitim hayatına başlayan FCBEscola İstanbul Beko’da, FC Barcelona’nın oyun felsefesi ve değerlerinin doğrudan İspanyol direktörler aracılığıyla genç sporculara aktarıldığı bir eğitim sistemi bulunuyor.

FCBEscola İstanbul yeni sezona başlıyor

5-14 yaş arası kız ve erkek çocukların, FC Barcelona’nın alçakgönüllülük, saygı, gayret, takımdaşlık ve tutku değerleri ile FCBEscola İstanbul Beko Futbol Okulu’nda hem iyi bir futbolcu hem de iyi birer insan olarak yetişmeleri hedefleniyor. FCBEscola İstanbul Beko’nun diğer futbol okullarından farkı, sezon boyunca tüm antrenmanların Barcelona’da bulunan FCBEscola merkezinde tasarlanıp dünya genelindeki okullarda uygulatılması. FCBEscola İstanbul Beko’da minikler antrenmanda kendileriyle birlikte tesislerde hazır bulunan tercümanları, profesyonel sağlık ekibi ve antrenman sonrası yapılan geribildirim dersleri ile kendilerini profesyonel birer futbolcu gibi hissederek öğreniyorlar.

FCBEscola İstanbul yeni sezona başlıyor

Seçme ve Seviye Belirleme Antrenmanları için Son Günler

Senenin belirli dönemlerinde İspanyol direktörlerin gözetiminde gerçekleştirilen Seçme ve Seviye Belirleme Antrenmanlarından geçer not alan sporcular, okula kayıt yaptırmaya hak kazanıyor.  Ayrıca futbola yeni başlayan ama hevesli minikler içinse Teknik Gelişim Çalışmaları ile  FCBEscola İstanbul Beko her seviyedeki sporculara hitap ediyor.

2017/18 sezon başlangıcı öncesi, 17 Eylül Pazar günü Maslak ve Maltepe tesislerinde ücretsiz Seçme ve Seviye Belirleme Antrenmanları düzenleyecek olan FCBEscola İstanbul Beko U6, U8, U10, U12 ve U14 olmak üzere 5 ana yaş grubuna açık olan bu seviye belirleme antrenmanına 2004-2013 doğumlu tüm kız ve erkek sporcuları davet ediyor.

17 Eylül’de yapılacak seviye belirleme antrenmanlarına katılmak için okulun 0212 217 42 44 numaralı çağrı merkezinden ya da adresinden ön kaydınızı oluşturabilirsiniz.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz