« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergin Ataman o fotoğrafı Hürriyet’e anlattı: Ay yıldızı gösterdim ‘utan’ dedim

Galatasaray Odeabank-Darüşşafaka Doğuş erteleme maçında sahadan atılan Ergin Ataman hakemlere ayrımcılık yaptıkları için tepki gösterdiğini söyledi. Tecrübeli teknik adam “Bu maç tekrar edilmeli” diye konuştu.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Odebank’ın Darüşşafaka Doğuş’la oynadığı maçta hakemle yaşadığı diyalog sonrası oyundan atılan Ergin Ataman, çifte standarttan dert yandı ve kendisine farklı, rakip takım antrenörü Davit Blatt’a farklı davranmasına isyan ettiğini söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, ikinci teknik faul sonrası hakemin yayına gittiğini belirterek “Hakemin göğsündeki Ay Yıldıza dokunarak ‘Yabancılara bu imtiyazı tanırken göğsündeki Ay Yıldızdan utanmıyor musun?’ dedim. Bunun da arkasındayım. Zaten Türk basketbolu son yıllarda, yönetmeliklerle yabancıların çiftliği haline getirildi” dedi.

‘YÖNETMELİKLER ÇİĞNENDİ’

ataman, itirazında kesinlikle aşırıya kaçmadığının altını çizerek “Hareketim net bir şekilde görünüyor. Herhangi bir taciz veya itekleme yok” diye konuştu. Yönetmeliklere göre bu maçın iptal edilmesi gerektiğini savunan sarı kırmızılı antrenör şöyle devam etti: “Daçka’nın Anadolu Efes ve Galatasaray maçları ertelendi. Yönergeye göre ertelenen maçlar sırasına göre oynatılır. Efes’in de Euroleague maçları bittiğine göre ilk önce TBF’nin Daçka-Efes maçını oynatması gerekiyor. İtirazımızı yaptık. Bu maçın kesin bir şekilde tekrar edilmesi gerekiyor.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz