« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Eğer Güneş skordan endişe duyarsa, klasik hamlesini yapar'

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Kenan Başaran, Beşiktaş-Kasımpaşa maçının ilk yarısını değerlendirdi...
Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Kenan Başaran'ın ilk 45 dakikayla ilgili yorumları...

Maç adeta 1-1 başladı. Beşiktaş yine basit bir gol yedi. Kabahat kimindi?
Evet, bir çok kişi koltuğuna daha kurulmadan 2 gol geldi. Beşiktaş, Oğuzhan’ın mimarlığında mükemmel bir atak organize ederek golü buldu. Aboubakar yine ‘yakışıklı’ bir gol attı. Ama daha yüzlerdeki sevinç belirtileri sonlanmadan golü yedi.

Bu golde asisti topu çarptığı hakem Serkan Çınar yaptı ama kabahatin büyüğü Eduok’a basmayan, yalandan markaj yapan Talisca’nın. Tıpkı derbide Fenerbahçe’nin bulduğu golde Kjaer’e basmayan Cenk Tosun gibi.

Beşiktaş tek kanat oynuyor gibi….
Kasımpaşa, beraberliği bulunca inancı ve direnci arttı. Ve penaltıya kadar Beşiktaş’a boş alan bırakmamaya çalıştı. Buna karşın Beşiktaş, Quaresma’nın taşıdığı toplarda Aboubakar ile iki pozisyon buldu. Diğer kanatta Babel, topu doğru taşıyor ancak son kararı doğru veremiyor veya gecikiyor.

Geçen sezonki Beşiktaş, göbekten gitme konusunda daha becerikliydi. Ancak bu sezon bu marifeti biraz düştüğü için kanatlara ihtiyacı daha çok arttı. Babel’in Quaresma’nın yükünü daha fazla paylaşması lazım. İlk 45’i pozisyonsuz kapattı, gol bulmuş olsa bile.

İkinci yarı ne tür hamleler gelir?
Beşiktaş, arzulu oyununu biraz daha sakin kalarak oynayabilirse, rahatlayacağı skora ulaşır. Diğer taraftan Talisca’dan kaynaklanan orta alanda bir savunma zaafiyeti var.

İkinci devrenin ilk 15 dakikasında 3. gol gelmezse ve Güneş de skordan endişe duyarsa, klasik hamlesini yaparak, Necip’i oyuna alabilir.