GeriFutbol Cezalar sonrası flaş açıklama! 'Baba Hakkı, Metin Oktay, Lefter gibi...'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cezalar sonrası flaş açıklama! 'Baba Hakkı, Metin Oktay, Lefter gibi...'

Cezalar sonrası flaş açıklama! 'Baba Hakkı, Metin Oktay, Lefter gibi...'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda soruları yanıtladı. Kasapoğlu, Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylar hakkında da değerlendirmede bulundu.

İşte Kasapoğlu'nun açıklamaları:

- Sahada olsun, dışarıda olsun şiddetin her türlüsüne karşıyız. Biz şiddeti zihinlerde çözmek zorundayız. Yeni futbol aktörlerinin Baba Hakkı gibi, Lefter gibi, Metin Oktay gibi örnek olması gerekiyor.

- Son 3 yıldır Doğu ve Güney Doğu Anadolu'ya ilişkin çok önemli projelerimiz var. Dün Elazığ'da, ardından Tunceli'de çok güzel tesisleri gezdik. Elazığ'da önemli bir Gençlik Kampı inşa ediyoruz. İpek yolu üzerinde çok güzel bir merkez olacak. Bir spor kültürü oluşturmak istiyoruz.

- Antalya spor turizmi açısından çok önemli bir merkez. Karadeniz'i su ve kış sporları merkezi yapacağız. Türkiye, golfte inanılmaz aşama kaydetmiş durumda. 9 sahamız varken, 24 sahaya ulaşmışız. 2002'de 72 lisanslı sporcumuz varken, şu an 6200 lisanslı sporcumuz var. EURO 2024 adaylığı için 'Verirlerse onlar kazanır' demiştik. Vermediler onlar kaybettiler.

- Antalya'da devre arası kamplarında yabancı takımların buraya gelişi devam ediyor. 1000-1500 takımın buralarda kampa geldiğini görüyoruz. Türkiye bu anlamda bir spor turizm merkezi, cazibe merkezi durumunda.

- Gençliğimizin sadece tüketen değil üreten de gençlik olmasını istiyoruz. Okuyan, sorgulayan, araştıran, spor yapan bir gençlik oluşturmaya çalışıyoruz. Bu amaçlar gençlik merkezlerini gün be gün artırıyoruz.

- Bağımlılık konusunda da mücadele anlamında bütünsel bir çalışma içindeyiz. Her türlü bağımlılık... Buna sanal bağımlılık da dahil bakanlığımızın çalışmaları olacak ve kesilmeden devam edecek.

- Yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi' kapsamında 1 milyona yakın çocukta yetenek taraması yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Genç sporcularımızın eğitim ve spor hayatlarını birlikte yürütebilmeleri için çalışmalar yapıyoruz.

- Kulüplerimiz ve federasyonlarımızla iş birliği içerisinde tesislerimizi daha verimli kullanacağız.

"Şiddetin her türlüsüne karşıyız"Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu. Kasapoğlu yaptığı açıklamada, "Geçen hafta yaşanan olaylar hem olayların aktörleri hem izleyiciler tarafından spor camiası tarafından açıkçası üzüntüyle karşılandığını, olayı yaşayanların da bu konudan dolayı üzüntü içerisinde olduğunu ben biliyorum, inanıyorum. Ümit ediyorum bir daha bu tür olaylarla karşılaşmayız. Sahada olsun tribünde olsun, nerede olursa olsun, şiddetin her türlüsüne karşıyız" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle