GeriBasketbol Cedi Osman: "Şampiyonluğun 4 galibiyet uzağındayız!"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cedi Osman: "Şampiyonluğun 4 galibiyet uzağındayız!"

Cedi Osman: "Şampiyonluğun 4 galibiyet uzağındayız!"

NBA Final serisi öncesi, basın gününde NBA Türkiye'ye konuşan Cedi Osman, kendisine verilen desteği kupayla taçlandırmak istediğini söyledi.

İlk senesinde Cleveland Cavaliers ile NBA Finali'ne ulaşan ve tarihte Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'ndan sonra bunu başaran 3. Türk oyuncu olan Cedi Osman, final serisi öncesi NBA Türkiye'ye açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle sezonun başından itibaren çok inişli çıkışlı bir sezonumuz oldu. Bir dönem üst üstte 13-14 galibiyet almıştık. Onun sonrasında da bir düşüş yaşamıştık. Takaslar olduktan sonra da yeniden bir yükseliş oldu fakat All-Star arasından sonra tekrar bir düşüş yaşadık. O düşüş takımı her ne kadar etkilese de play-off’lara kadar toparlanmasını bildik."

"Indiana serisiyle birlikte çok iyi bir basketbol oynamaya başladık. Açıkçası Indiana bize ne kadar sert oynamamız gerektiğini hatırlattı ve daha sonrasında Toronto ile Boston’a karşı aynı şekilde sert oynayarak finale yükseldik. Tek bir hedefimiz vardı; o da finaldi. Şu anda oradayız. Artık şampiyonluğun 4 galibiyet uzağındayız.”

“Çok moral buluyorum sizin sayenizde. Sonuçta gecenin bir saatinde kalkıp beni izliyorsunuz. Bazen oynuyorum, bazen oynamıyorum ama ona rağmen siz ayakta kalıp beni destekliyorsunuz. Bu gerçekten bana çok büyük bir güç ve moral veriyor. O yüzden size çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. En kısa zamanda görüşmek üzere. İnşallah ülkemizi kupayla gururlandırırım.”

(NBA Türkiye)

Günün en popüler bahislerini incelemek için buraya tıklayın!


Yorumları Göster
Yorumları Gizle