GeriSpor CAS 'UEFA'nın kararı doğrudur' demiştir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CAS 'UEFA'nın kararı doğrudur' demiştir

CAS 'UEFA'nın kararı doğrudur' demiştir

Trabzonspor'un UEFA ve FIFA'dan sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu CAS kararı ile ilgili Hürriyet'e bir açıklama yaptı.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, futbolda 2010-11 sezonuna ilişkin şike davası kapsamında Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptıkları başvurunun reddedilmesi ile ilgili atacakları adımı değerlendirdi.

İşte Önder Bülbüloğlu'nun açıklamaları:
"Şikenin yapıldığına kanaat getiren UEFA zaten Fenerbahçe'yi Avrupa Kupaları'ndan men ederek Şampiyonlar Ligi'ne Trabzonspor'u davet etmişti. Biz Trabzonspor olarak UEFA'nın bu kanaatinin ve verdiği kararın TFF tarafından uygulanmadığı, Trabzonspor'un mağdur edildiği gerekçesiyle hukuki hiyerarşi gereği CAS'a başvuruda bulunduk. Bu başvuru Fenerbahçe'nin yerel ligde cezasını çekmesi ve Trabzonspor'un haklarının teslim edilmesi amacını taşıyordu. Şike suçu nedeniyle UEFA verebileceği cezayı verdi ancak yerel liglere müdahale yetkisi yok. CAS bizim başvurumuzu redderek 'UEFA'nın kararı geçerlidir' yani bu konuda yetkisizdir demiştir. Bu kararın ardından artık hukuki mücadelemizi İsviçre Federal Mahkemesi veya FIFA nezdinde sürdüreceğiz."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle