Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gomis: Çocukken Hagi'li, Jardel'li takımla keyifle izledim

Galatasaray'ın yeni transferi Gomis imza töreninde açıklamalarda açıklamalarda bulundu. Başkan Özbek ise transfer maliyetleri hakkında Sarı-Kırmızılı taraftarların gönlüne su serpti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatsaray'ın yeni transferi Bafetimbi Gomis ve Dursun Özbek imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Söze ilk başlayan başkan Dursun Özbek oldu. Özbek, 'Gomis, scout ekibimiz ve Tudor tarafından çok beğenilerek alındı. Golcülüğünü anlatmaya gerek yok' dedi.

Gelirgelmez ilk izlenimlerini aktaran Fransız futbolcu Gomis, 'Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Bana yapılan karşılama beni çok etkiledi.2-3 aydır Galatasaray'la görüşüyorduk. Bu sürede Galatasaray'ı hep izledim. Türkiye'nin Avrupa'da kazanmış bir takım olduğunu gördüm.Bu büyük statta Galatasaray için savaşacağım günleri bekliyorum. Buradaki her şey beni çok heyecanlandırdı.'

Galatasaray, Gomis için 2.5M€ bonservis bedeli ödeyecek. Gomis'e de 3.3M€, imza parası da 2.5M€ ödenecek. 

Bafetimbi Gomis, 2020 yılına kadar Galatasaray'da!

Süper Lig'den bahseden Gomis, 'Türkiye benim için önemli bir lig. Galatasaray da dünyanın önemli takımlarından. Çocukken Hagi'li, Jardel'li takımla keyifle izledim. Gerek Metin Oktay gibi bir değer gerekse de Galatasaray Lisesi'nin varlığı da beni camia konusunda heyecanlandırıyor' şeklinde konuştu.

Gol konusunda kesin bir söz veremeyeceğini belirten Gomis, Gol sayısı sözü veremem ama bu büyük taraftar için çok fazla çalışacağımın sözünü veriyorum' ifadelerini kullandı.

Valbuena hakkında da konuşan Fransız futbolcu, ' Valbuena benim iyi bir arkadaşım. Birkaç gün önce kendisiyle yemek yedim. Dün beni arayıp tebrik etti. Ben de ona 'Farklı takımlarda mücadele edeceğiz ama sahada en büyük rakibiz' dediğini belirtti. 

Galatasaray'ın bir diğer transfer olan Belhanda hakkında da konuşan Gomis, 'Belhanda ile de konuştum. O da buraya çok büyük bir hırsla ve azimle geliyor. Bu da bize güç katacaktır' dedi. 

Başkan Özbek transfer devam edecek mi şeklinde yöneltilen soruyu şu şekilde cevapladı: 'Transfer döneminin başında olmamıza rağmen 3 önemli ihtiyacımızı karşıladık. Eksiklerimizi tamamlama süreci devam edecek.'

 Kombine açıklamasında bulunan başkan Dursun Özbek, 'Kombine satışlarımız 20 bine gidiyor. Sezon itibariyle 35 bini bulacağız' dedi.

Sneijder'ın takımdaki geleceği hakkında da konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 'Sneijder hala oyuncumuz, hafta gelecek. Son karar önümüzdeki hafta belli olacak' dedi.

Transferlere çok para harcanması hakkında sürekli eleştirilmesi konusuna değinen Dursun Özbek, 'Galatasaray eksiklerini tespit edip ona göre transfer yapıyor. Sadece kulübü eleştirmek için saçma yorumlar yapılıyor. Riva parasını transfere harcadığımızı söyleyenler var. Biz futbolcuları göndererek 17,5 milyon Euro gelir elde ettik.Oyuncu satışından kazandığımız parayı yeni transferlere harcadık. Bunun neresi Riva parası? Futbolla ilgili futbol takımından gelen gelirleri harcamak zorundayız. Takımdaki maaşları bu sezon biraz daha düşüreceğiz. 100 milyon Euro'luk gelirimiz var. Futboldan gelen parayı futbola harcıyoruz. Kulübün borcunu 260 milyon Dolar'dan 170 milyon Dolar seviyesine indirdik. Bütün Galatasaraylılar rahat olsun' şeklinde konuştu.

 

Sayfayı yenileyiniz...


Bunları da Beğenebilirsiniz