GeriFutbol Beşiktaş'ta Abdullah Avcı imzayı attı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş'ta Abdullah Avcı imzayı attı

Beşiktaş'ta yeni teknik direktörü Abdullah Avcı için imza töreni düzenlendi.

Vodafone Park'ta Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Abdullah Avcı'nın katıldığı imza töreninden açıklamalar şu şekilde:

Fikret Orman: Çok istediğimiz bir imzayı atıyorum bugün. Çok arzu ederek, mutlu olarak attığımız bir imza. Hayırlı olsun Beşiktaş camiasına. Siyah-beyaz size çok yakışmış hocam. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'a çok teşekkür ediyorum. Stadyumumuzun olmadığı dönemde bize büyük yardımda bulunan bir kulüp. Stadyumun yapılması esnasında Göksel Başkanın büyük desteğini aldık. Beşiktaş'ın etik değerlerine dikkat ediyoruz.Bu süreç içinde hocanın yeni bir başlangıç yapmak istediğini duymuştum. Biz de onun kulübüyle olan işlerini bitirmesini bekledik. Onunla görüşme ihtiyacı duyduk. Çok kısa sürede bir noktaya geldik. 

Türkiye'den beğendiğim hocalar var. Okan'ı da Erol'u da beğeniyorum. İkisi de onun yardımcılığını yaptı. Hocamızla ben başkan olduğum zaman milli takımın hocasıydı. Birçok transferi hocamızın fikirleriyle yapmıştık. Birçok transferde onun fikirlerini almıştık. Beşiktaş'ın artık yeni bir sayfa açması lazımdı.

Tottenham'la Ajax maç yaptı. İlk maç 1-0 galip, 2. maç 2-0 galipken yenilip Tottenham çıktı. Liverpool-Barcelona maçında da mucize oldu. Futbolda bunlar var. Hiç hakem tartışılmadı, futbol tartışıldı. Bizim buraya dönmemiz lazım. Ben elimden geldiği kadar bunun için alenen mücadele ettim. Şampiyon olduğumuz dönemde de aynısını yaptım. Zorlandığımız bir süreçti. Biz bir sayfa açtık, TFF de yeni bir sayfa açtı. İnşallah bunları bitireceklerini temenni ediyorum. Olmazsa, bütün kulüpler adına söylüyorum, Türkiye çekilmez bir lig haline gelebilir. Onun için herkes görevini yapacak.

Beşiktaş'ın gerçekleri var. Bütün sektörlere bakınca sıkıntı var mı? Var. Herkes bunu hayatında her gün yaşarken bize döndüğü zaman 'Beşiktaş'ta bütçe aşağı mı inecek?' oluyor. Biraz komik oluyor. Daha akılcı transferler yapacağız. Bu demek değildir ki Beşiktaş çok daralacak. Beşiktaş'ın 2 sene önceki kadrosuna Talisca, Cenk Tosun, Babel, Pepe var. O kadroyla gittik Sivas'ta yenildik. 80-90 milyon euroluk kadroyla, 8-9 milyon euroluk takımlara yenildik.

Abdullah Avcı: Zarif sözleri için sayın başkan Fikret Orman'a teşekkür ediyorum. Bu sıcak karşılama için Beşiktaş camiasına teşekkür ediyorum. Başakşehir'in her çalışanına tek tek teşekkür ediyorum. Yoğun süreçte sayın Gümüşdağ'ın bu süreçte iyi niyetini, desteğini, çıktığım bu yolda, yolun açık olsun diyerek bana destek olan Göksel Gümüşdağ'a ... Beni hayatta tutan üç şey var, sadakat, dürüstlük ve vefa.. Şerefinle oyna hakkınla kazan diyen Beşiktaş'a nice şampiyonluklar yaşatabilmek istiyorum. Son Fransa maçı, berabere oynayan, sıkı sıkı sarılan, enerjisi yüksek takım. Bunun içinde oyuncu grubumuzun da olması ve başlarında benim de hocalığımı yapmış ve 4 sene içinde burada büyük başarılar kazanmış Şenol Güneş'i tebrik ediyorum. 

Çok kaliteli oyuncu grubuna sahip. Benim çalışmalarım var bu konuda. Scout ekibiyle toplantı yaptık, onların da çalışmaları var. Bu çalışmaları değerlendirip yönetime sunacağız. 

Bulunduğumuz yerde benimi işim teknik , taktik ve takım organizasyonlarını geliştirmektir. Bunları adım adım gerçekleştirdik. Taraftar büyük bir güç. Bunu burada net bir şekilde yaşadım ve gördüm. Desibel rekorları kırıldı beraber. Çok coşkulu hissediyorum kendimi. Onlar bizim her zaman destekçimiz. Oyuna da çok büyük katkılara olacak.

OĞUZHAN'I TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

Benim için dostluklar ve vefa benim için önemli değil. Artıştı, zamdı TEFE TÜFE ben anlamam dedim. Sahanın içinde kalacağız. Saha içinde güçlü olduğun sürece, saf bir temiz oyunun içinde olduğumuzu düşündüm. Çatışma değil, çözüm odaklı yaklaşan bir teknik adamım, böyle davranmaya devam edeceğim.

Gökhan Keskin ve Şenol Fidan görev tanımları farklı ama kulüp tarihinde önemli isimler. Bugün itibarıyla bizimle olacaklar. Oğuzhan benmim ilk a milli takıma aldığım oyuncu. Başkanla Arsenal transferinde fikrimi söylemiştim. Şu an itibarıyla Beşiktaşlı oyuncularla temas halindeyim. Onlardan biri de Oğuzhan. Yeteneği ile birlikte buraya geldi. Eksikleri var. Hem Beşiktaş'a hem Türk futboluna Oğuzhan'a kazandırmak istiyoruz.

misli.com iOS ve Android uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız!

 Beşiktaşta Abdullah Avcı imzayı attı

Beşiktaşta Abdullah Avcı imzayı attı

Yorumları Göster
Yorumları Gizle