GeriDiğer Büyükşehir’in sporcusu Avrupa üçüncüsü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükşehir’in sporcusu Avrupa üçüncüsü

Büyükşehir’in sporcusu Avrupa üçüncüsü

ALMANYA’nın başkenti Berlin’deki Friedrich-Ludwig-Jahn Sportpark Stadı’nda düzenlenen 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki milli atlet Öznur Alumur T11 kategorisi kadınlar 400 metrede 1.06.30’luk derecesiyle gümüş madalya kazandı.

Yaklaşık 5 yıldan buyana Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde aktif spor yapan Öznur Alumur, 5 yıllık spor hayatında birçok başarılara imza attı. Alumur, en son Berlindeki Para Atletimz Avrupa Şampiyonası 400 metrede ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Berlinde altın madalya beklediğini, ancak değişen yönetmenlikten dolayı 200 metrde diskalifiye olduğunu belirten Alumur, Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Tüm yarışmalar öncesinde sıkı bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Aslında ben altın madalya bekliyordum. 200 metrede diskalifiye olmasaydım altın madalya şansım daha yüksek olurdu ifadelerini kullandı.

Yarışmaya Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezinde hazırlandığını aktaran Alumur, bu başarısı için kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

ÖZNUR ALUMUR KİMDİR?

1997 yılında Gaziantepte görme engelli olarak doğan Alumur, ilköğretim ve ortaöğretimini Gap Görme Engelliler Okulunda okudu. Lise öğrenimi Gaziantep Anadolu lisesinde tamamlayan Alumur, 2011 yılında spora başladı ve ardından 2013 yılında atletizme geçiş yaptı.

2014 yılında İngilterede yapılan Avrupa Atletizm Şampiyonasında 3 altın madalya kazandı. 2015 yılında Güney Korede dünya oyunlarında 3 bronz madalya kazanan Öznur Alumur, 2016 yılında İtalyada Avrupa Şampiyonasında 1 altın 1 bronz madalya daha kazandı. 2016 yılında Brezilyada Paralimpik Olimpiyatlarında ise 7ci olmayı başardı. Alumur, bu başarılarına 2018 yılında Almanyanın başkenti Berlinde düzenlenen Para Atletizm Avrupa Şampiyonasında gümüş madalya ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle