GeriDiğer Büşra Okumuş eskrimde başarıya doymuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büşra Okumuş eskrimde başarıya doymuyor

Büşra Okumuş eskrimde başarıya doymuyor

20-21 Mart tarihleri arasında Kocaeli’de düzenlenen Türkiye Eskrim Şampiyonası'nda yıldız sporcu Büşra Okumuş 1.lik ödülüne layık görülerek “Gençler Türkiye Şampiyonu” oldu.

Küçük yaşlarda eskrim sporuyla ilgilenmeye başlayan ve halen Çınar Koleji öğrencisi olarak hem akademik hem de spor alanındaki eğitimine devam eden Büşra Okumuş farklı turnuvalardaki başarıları ile de adından sıkça söz ettiriyor. Genç sporcu geçtiğimiz günlerde de İstanbul Okullararası Eskrim Flöre dalında rakiplerini eleyerek İl birincisi olmuştu.

ESKRİM GİBİ ALTERNATİF SPORLARA OLAN İLGİ ARTIYOR
Futbol, voleybol, basketbol ve atletizm gibi yaygın olarak yapılan sporların yanı sıra gençlerin eskrim gibi alternatif sporlara olan ilgisi ise gün geçtikçe artıyor.

Çınar Koleji spor antrenörleri; Özellikle ergenliğe yeni adım atan öğrencilerin akademik eğitimlerine ve gelişimlerine destek olmak amacıyla alternatif spor eğitimi almalarını öneriyoruz. Birçok öğrencimizin karate ve eskrim gibi sporlara başladıktan sonra derslerindeki başarının gözle görülür ölçüde arttığına şahit oluyoruz.” dediler.

EĞİTİMDE BAŞARI İÇİN BEDENSEL GELİŞİM
Ülkemiz; son yıllarda birçok bilim, kültür ve sanat alnında hem yerel hem de ulusal başarılara imza atan öğrencileri yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyor. Uzmanlar “Zihinsel ve Bilişsel Gelişimin” mutlaka “Bedensel Gelişim” ile desteklenmesi ve bunun içinde düzenli spor yapılmasının altını çiziyorlar…

Yorumları Göster
Yorumları Gizle