« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Brisaspor Mayıs ayına zaferlerle başladı

Brisaspor bisikletçileri; Şanlıurfa, Bursa, Balıkesir ve İstanbul’da gerçekleştirilen yol, dağ ve kriteryum yarışlarında 10 sporcusuyla dereceye girerek zaferlerine yenilerini ekledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takım klasmanlarında ise 2 kategoride şampiyonluk elde etti. Ayrıca, Brisasporlu bisikletçiler uluslararası arenada milli takım formasıyla da başarılara imza attı.

Brisaspor Bisiklet Takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından düzenlenen 4 yarışta dereceye giren sporcularıyla yeni zaferler kazandı.

30 Nisan ve 6-7 Mayıs tarihlerinde Şanlıurfa, Bursa, Balıkesir ve İstanbul’da gerçekleşen yarışlara katılan Brisaspor Bisiklet Takımı; yol, dağ ve kriteryum yarışmalarında takım klasmanlarında 2 takım şampiyonluğu ve 2 takım ikinciliği kazanırken, 3 sporcusuyla da birincilik kazandı. Ayrıca 7 sporcusuyla dereceye giren Brisaspor, mayıs ayına zaferlerle başladı.

Şanlıurfa’da İki Kategoride Şampiyonluk

Brisaspor Bisiklet Takımı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun katkılarıyla 30 Nisan’da düzenlenen Şanlıurfa Ödüllü Yol Bisikleti Yarışları’na katıldı. 25 ilden 128 sporcunun katıldığı müsabakalarda Brisaspor, iki kategoride şampiyonluğu elde ederken, 5 sporcusu ile dereceye girdi.

Brisaspor’dan Uluslararası Zafer

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ile Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 yılı faaliyet Programı’nda yer alan “Uluslararası Salcano MTB Cup Yarışı” 6-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul Arnavutköy’de gerçekleştirildi. Türkiye, Yunanistan, Rusya ve Ukrayna’dan sporcuların yer aldığı yarışlara 233 sporcu katıldı. Brisasporlu bisikletçileri, bir kategoride birincilik, iki kategoride ise üçüncülük kazandı.

Brisasporlular Kriteryum Yarışlarında da Kazandı

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Bursa ve Balıkesir’deki Kriteryum yarışmaları 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. 11 takımdan 45 sporcunun start aldığı yarışlarda, Brisaspor iki klasmanda takım ikinciliğini kazanırken, iki sporcusuyla da dereceye girdi.

Brisasporlularla Gelen Uluslararası Başarı

Katıldığı yarışlarda büyük başarılar elde eden Brisasporlu sporcular, Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerde düzenlenen yarışlarda da ülkemizi temsil ediyor. Brisasporlu milli pedalcılar, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ile Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan ve 8-11 Mayıs tarihleri arasında Bulgaristan’da gerçekleştirilen Uluslararası Dimitar Yankov Sunny Beach Yol Yarışı’nda uluslararası arenada yarıştı.

7 ülkeden 10 takım ve 53 sporcunun start aldığı yarışlarda, milli pedalcı Halil İbrahim Doğan; birinci etabı, Yokuş Forması Klasmanı’nı ve Genel Ferdi Klasmanlarının her birini 2. olarak tamamladı. Bu sonuçlarla milli takım, Genel Takım Klasmanı’nda turu ikinci olarak tamamlama başarısı gösterdi.

Kazanan Brisasporlular

Şanlıurfa Ödüllü Yol Bisikleti Yarışları

Büyük Erkekler Kategorisi birincisi Abdülkadir Kelleci

Büyük Erkekler Kategorisi üçüncüsü Adil Deniz Karacağil

Büyük Erkekler Takım şampiyonluğu

Genç Erkekler Kategorisi birincisi Halil İbrahim Doğan

Genç Erkekler Kategorisi dördüncüsü Eşref Batuhan Pekcan

Genç Erkekler Kategorisi beşincisi Yusuf Ziya Kelav

Genç Erkekler Takım şampiyonluğu

Uluslararası Salcano MTB Cup Yarışı

Elit Bayanlar Eliminatör yarışı üçüncüsü Ayşe Çakır

Elit Erkekler MTB Cup yarışı üçüncüsü Abdülkadir Kelleci

Genç Erkekler MTB Cup yarışı birincisi Halil İbrahim Doğan

Bursa Rıfat Çalışkan Kriteryum Yarışı

Büyük Erkekler Kategorisi ikincisi Onur Turgut

Genel Takım Klasmanı ikinciliği

Balıkesir Kriteryum Yarışı

Büyük Erkekler Kategorisi üçüncüsü Emin Koçan

Genel Takım Klasmanı ikinciliği

Uluslararası Dimitar Yankov Sunny Beach Yol Yarışı

Birinci etap ikincisi Halil İbrahim Doğan

Yokuş Forması Klasmanı ikincisi Halil İbrahim Doğan

Genel Ferdi Klasman ikincisi Halil İbrahim Doğan


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler