« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir mucize gerekiyor! Tam 7 gol...

Dünya Kupası elemelerinde sona gelindi. Rusya’daki turnuvaya gidecek takımların büyük çoğunluğu belli olurken Arjantin başta olmak üzere pek çok favori Dünya Kupası’na gidememe tehlikesiyle karşı karşıya.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Messi önderliğindeki Arjantin, 1970’den bu yana ilk kez Dünya Kupası’na gidememe tehlikesini yaşarken, Ekvador karşısında alınacak galibiyet sonrası rakiplerinin alacağı sonuçları bekleyecek.Kolombiya’nın Peru ile oynayacağı maçın sonu kadar lider Brezilya’nın evinde Şili karşısında alacağı galibiyet de gruptaki dağılım açısından belirleyecek.

Messi’nin olup olmayacağı henüz netlik kazanmazken Ronaldo ise takımını grup liderliğine taşımak için sahaya çıkacak. Hollandalılar ise evlerinde  büyük bir mucize arayacaklar.

Hollanda: Euro 2016’ya katılamayan Hollanda bu kez Dünya Kupası’nı da kaçıracak. Şayet bir mucize olmazsa.  Bu mucizenin gerçekleşmesi için İsveç’i 7 farklı yenmeleri gerekiyor.

Portekiz: Son Avrupa şampiyonu Portekiz, grupta tek yenilgisini aldığı İsviçre ile bu kez evinde karşılaşacak. Ronaldo ve takım arkadaşları kazanmaları halinde grubu lider olarak tamamlayarak Rusya’nın yolunu tutacak.

Hırvatistan: Türkiye ile aynı grupta yer alan Hırvatistan’ın kaderi Ukrayna deplasmanında belli olacak. Şu an ikinci sırada yer alan Hırvatlar bu maçı kaybetmeleri halinde gruptan çıkamayacak. Ukrayna alacağı bir galibiyetle Rusya biletini alırken, Hırvatistan tıpkı Türkiye gibi kupaya veda edecek.

Bu maçlar kaçmaz

09/10            21:45 Ukrayna       v         Hırvatistan

10/10            21:45 Portekiz       v          İsviçre

10/10            21:45 Hollanda       v         İsveç

11/10            02:30 Brezilya        v          Şili                 

11/10            02:30 Ekvador       v          Arjantin                               

11/10            02:30 Peru              v         Kolombiya  


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler