GeriDiğer Basketboldan hentbola uzanan sessiz yol
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Basketboldan hentbola uzanan sessiz yol

Basketboldan hentbola uzanan sessiz yol

Spor kariyerine basketbolla başladıktan sonra hentbolla devam eden Mustafa Özbay, Brezilya'daki İşitme Engelliler Hentbol Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor

İşitme Engelliler Hentbol Milli Takımı'nın sporcusu Mustafa Özbay: "Hedefimiz dünya şampiyonluğu, birincilik için çok çalışıyoruz"
Brezilya'da düzenlenecek İşitme Engelliler Hentbol Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek İşitme Engelliler Hentbol Milli Takımı'nın sporcusu Mustafa Özbay, hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğunu, bunun için çok çalıştıklarını söyledi.

İşitme engelli olarak dünyaya gelen Mustafa Özbay, 14-15 yaşlarında gitmeye başladığı İşitme Engelliler Derneği Lokali'nde işaret diliyle tanıştı. Lokaldekilerin ısrarıyla basketbolla ilgilenmeye başlayan Mustafa Özbay, basketbolda milli takım kaptanlığına kadar yükseldi. Daha sonra hentbol oynamaya başlayan Mustafa Özbay, hentbolda aynı zamanda engelsiz bir takımda da forma giyiyor.

Mustafa Özbay, 2012'de Avrupa ikincisi, 2014'te dünya ikincisi, 2017'de ise olimpiyat şampiyonu olan İşitme Engelliler Hentbol Milli Takımı ile çalışmalarını sürdürüyor.

Özbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Brezilya'da 12-22 Temmuz'da düzenlenecek İşitme Engelliler Hentbol Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Şampiyonaya İzmir'de hazırlanacaklarını ifade eden Mustafa Özbay, "İlk kampımız kondisyon ağırlıklı geçmişti, daha sonra da taktik çalıştık." dedi.

"HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU"

Mustafa Özbay, İşitme Engelli Hentbol Takımı olarak daha önce olimpiyat şampiyonu olduklarını belirterek, "Hedefimiz dünya şampiyonluğu, birincilik için çok çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Basketbolla başladığı spor kariyerini hentbolda sürdürdüğünü aktaran Mustafa Özbay, "Hentbolda mücadele etmeye devam edeceğim. 2015-2016 sezonundan itibaren engelsiz bir takımda da forma giyiyorum." diye konuştu.

Engelsiz sporcularla oynarken ilk başta zorlandığını belirten Mustafa Özbay, "Zamanla alıştık, fazla problem yaşamıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle