« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupalı taraftardan ultimatom gibi talep

Almanya’nın Frankfurt kentinde bir araya gelen Galatasaray’ın Avrupalı taraftarlarının oluşturduğu taraftar derneklerinin temsilcileri, Galatasaray’ın Teknik Direktörü Igor Tudor’un gitmesini, yerine Fatih Terim’in getirilmesini istedi.

Kazım DOĞAN / FRANKFURT
SON GÜNCELLEME

FRANKFURT’taki toplantıya Augsburg, Berlin, Bremen, Düsseldorf, Frankfurt, Köln, Kuzey Ren Vestfalya, Stockholm Stuttgart, Schweabisch Hall ve Ukrayna Galatasaray derneklerinin yöneticileri, katıldı. Toplantıda söz alan dernek yetkilileri, Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’nden elenmesini çok büyük kayıp olarak değerlendirdi.
Galatasaray’ın hem altyapı çalışmalarına hem de uzun vadede büyük başarılara imza atacak futbol adamına ihtiyaç duyduğunu kaydeden Galatasaray Avrupa Dernekleri Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldız, Fatih Terim’i istediklerini dile getirdi ve şöyle dedi:
“Türk futbolunun gözbebeği, dünyaya açılan penceresi canımızdan çok sevdiğimiz Galatasarayımız maalesef çok zor bir dönemden geçiyor. Alınan acı sonuçlar hepimizin yüreğini dağlıyor. Yaşanılan bu kriz döneminde daha kötü sonuçlar alınmadan, bugüne kadar kenetlenerek büyüklüğünü göstermiş olan Galatasaray camiasının tüm organlarının harekete geçip gerekli elzem kararların alınmasını talep ediyoruz. Bu bağlamda başkanımız sayın Dursun Özbek ve yönetim kuruluna ricamız, Galatasarayımızı sahada sportif anlamda daha iyi yönetecek bir sportif kadronun biran önce göreve getirmesidir.”

Avrupalı taraftardan ultimatom gibi talep

‘BAŞKAN ÖZBEK’TEN İSTİRHAM EDİYORUZ’
“Avrupa’da Galatasarayımıza gönül vererek tüm maçlarında karşılıksız ve menfaatsiz destek olan biz Avrupa Galatasaray Dernekleri Federasyonu, bu buhranlı günlerde kurtaracak teknik direktörün Fatih Terim olduğuna inanıyoruz. Fatih Terim’in Türkiye Futbol Milli Takımı’nın yanı sıra Galatasaray’ı da çalıştırması için gerekli girişimlerin biran önce yapılmasını Başkan Özbek ve yönetim kurulundan istirham ediyoruz.”
Galatasaray Avrupa Dernekleri Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldız, bu taleplerinin gerçekleşmemesi halinde yönetimin istifasını isteyeceklerini de duyurdu.

AVRUPA’YA VEDA ETMİŞTİ
UEFA Avrupa Ligi ikinci ön eleme turu rövanş maçında Türk Telekom Stadyumu’nda yaklaşık 30 bin taraftarının önünde Östersunds ile karşılaşan Galatasaray 1-1 berabere kalarak Avrupa’ya veda etmişti. Sarı kırmızılı ekip ilk maçta İsveçli rakibine 2-0 mağlup olmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler