« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa Beşiktaş'ın 3. yıldızını konuştu...

Siyah beyazlılar 15. kez şampiyonluk sevinci yaşayıp, 3. yıldızı göğsüne taktı. Avrupa basınında da Beşiktaş'ın şampiyonluğu geniş yer buldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın 4-0 kazanıp şampiyonluğunu ilan ettiği Gaziantepspor maçı sonrası sadece Türkiye'de değil, Avrupa basınında da yankı uyandırdı. Portekiz, İspanya, Hollanda ve Fransa basınının önemli gazeteleri Beşiktaş'ın şampiyonluğunu duyurdular.

Beşiktaş'ın şampiyonluğuna en büyük ilgiyi gösteren ülkelerin başında Portekiz geldi. Portekiz Milli Takımı'nın yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma'nın yanı sıra Porto'dan kiralık Aboubakar ve Benfica'dan kiralık Talisca'nın Beşiktaş forması ile yaşadıkları şampiyonluk sonrası ülkenin 2 önemli spor gazetesi haberi manşetlerinden verdi.

Beşiktaş'ta oynadığı başarılı futbol ile dikkat çeken Ryan Babel'in ülkesi Hollanda'da Beşiktaş'ın şampiyonluğunu sayfalarına taşıdı. Ülkenin en önemli gazetelerinden De Telegraaf "Babel Beşiktaş ile şampiyonluğu kazandı" manşetine atarken Hollandalı oyuncunun Beşiktaş forması ile adeta yeniden doğduğunu ve oynadığı futbol ile dikkat çektiğini yazdı.

Avrupa Beşiktaşın 3. yıldızını konuştu...

Gazete başlıkları ve yorumları ise şöyle:

PORTEKİZ
Record:  "Beşiktaş yeniden şampiyonluğunu kutluyor"
Abola: Quaresma ile Talisca'nın birlike çektirdikleri fotoğraf ile "Talisca attı, şampiyonluk kutlamaları başladı" manşetini attı.

HOLLANDA
De Telegraaf:  "Babel Beşiktaş ile şampiyonluğu kazandı" manşetini kullanırken Hollandalı oyuncunun Beşiktaş forması ile adeta yeniden doğduğunu ve oynadığı futbol ile dikkat çektiğini yazdı.

Algemeen Dagblad ise "Babel'in golüyle Beşiktaş şampiyonluğa ulaştı" manşetini aterken Hollanda şehirlerinde özellikle Rotterdam'da şampiyonluğu kutlayan Türk taraftarlardan da bahsetti.

Avrupa Beşiktaşın 3. yıldızını konuştu...

Nu Sport internet sitesi de Beşiktaş'ın 15'inci şampiyonluğu sonrası "Babel Beşiktaş'ın 15'inci şampiyonluğu kazanmasında önemli rol oynadı" yorumunu yaptı

İSPANYA
Marca: "Beşiktaş yine şampiyon"

FRANSA:
L'equipe: "Türkiye'de şampiyon Beşiktaş olarak devam ediyor"

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz