GeriFutbol Avcı bile "Oğlum bu skor gerçek mi?" diye sormuştur! Beşiktaş tek kelimeyle...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avcı bile "Oğlum bu skor gerçek mi?" diye sormuştur! Beşiktaş tek kelimeyle...

Avcı bile "Oğlum bu skor gerçek mi?" diye sormuştur! Beşiktaş tek kelimeyle...

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Kenan Başaran, Medipol Başakşehir-Beşiktaş maçının ilk yarısını değerlendirdi...

 İşte, Kenan Başaran'ın ilk 45 dakikayla ilgili yorumları...

Başakşehir'de inanılmaz bir skor çıktı ortaya. Neden?
Lig tarihinde Beşiktaş'ın 11 dakikada 3 gol yediği bir maçı ben hatırlamıyorum. 2004'teki meşhur Samsun maçında bile son üç gol 17 dakika içinde yenilmişti. Ki o zaman takım sahada 8 kişiydi!

Ama inanır mısınız o 8 kişi bile bu akşamki, 11 Beşiktaşlıdan daha iyi mücadele etmişti. Çünkü 3 golü yiyene kadar Başakşehir Fatih Terim Stadı'na Beşiktaş takımının geldiğini iddia etmek mümkün değil. Hepsi maça ruh gibi başladı. Hatta sanki şampiyon olmuş ve hafta boyu şampiyonluk kutlaması yapmış bir takım gibi oyuna başladılar. İki pası yapmaktan acizdi oyuncular.

Başakşehir ne yaptı da 3 farka ulaştı?
Abdullah Avcı bile kulübedeki arkadaşlarına "Oğlum bu skor gerçek mi" diye sormuş olabilir! İlk golün atılış biçimi bana Lyon'u hatırlattı. Yerden kısa paslarla gelip en garanti adamı topla buluşturup golü attılar.

İkinci gol ofsayt koksa da Beşiktaş'ın konsantrasyonunun ne kadar kötü olduğunun da göstergesiydi. Üçüncü gol tamamen Cengiz'in olmaz denileni olur kıldığı yüksek beceri. Kimsenin beklemediği bir açıdan vurdu ve golü attı.

İkinci yarı Beşiktaş maçı çevirebilir mi?
Çevirirse şampiyonluk kadar büyük iş çıkarmış demektir. Bu maçı Avcı, 3-0'dan verirse istifa etmelidir. Ancak ilk 45'teki Beşiktaş'ın olağanüstü bir portre çizmedikçe değil maçı çevirmesi farkı azaltması bile çok zor görünüyor.
Zihinsel olarak bu maça hiç hazırlanmamışlar.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle