« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Atiba sağlam olsaydı bile ben oynatmazdım!"

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Kenan Başaran, Beşiktaş-Kasımpaşa maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte, Kenan Başaran'ın zorlu mücadeleyle ilgili görüşleri...

Futbol bu hafta Euroleague’ün gölgesinde mi kaldı biraz?
Beşiktaşlıların hariç, kamuoyunun genelinin gündemi Euroleague. Sonuçta büyükler içinde lig şampiyonluğunu kovalayan tek takım Beşiktaş. Üç büyüklerden kim olursa olsun, yarıştan koptuğunda taraftarları lige sırtını dönüyor. Diğer yandan şampiyonluk yarışının bu kritik döneminde Beşiktaşlı futbolcuların dikkatlerden biraz uzak kalması stresi azaltması açısından bir avantaj da.

Beşiktaş, kendisine ters gelen Kasımpaşa karşısında zorlanır mı?
Bu akşamki maç herşeyden önce bir atmosfer maçı olacak. Bursaspor galibiyeti psikolojik olarak Beşiktaş’ı ve taraftarı rahatlattı. Dolayısıyla bu akşam taraftar çok coşkulu olacak. Beşiktaş, evinde zaten tribünle bütünleştiğinde rakip tanımıyor. Bu haftalar çimlerden şampiyonluk kokularının yükseldiği haftalar. Dolayısıyla Beşiktaşlı futbolcular geçen sezondan öğrendikleri bu kokuyu aldılarsa, artık ters gelen düz giden takımın lafı edilemez.

Yarınki Trabzonspor-Başakşehir maçı da düşünüldüğünde Kasımpaşa maçının önemi daha da büyüyor. Başakşehir’in kalan haftalarda puan kaybetme ihtimali olan belki de tek maç yarınki Trabzonspor maçı. Dolayısıyla Beşiktaş’ın Paşa karşısında puan kaybetme mazereti olamaz. Üstelik Beşiktaş’ın golcüsünden bile kaleyi daha çok düşünen ve mesafe tanımaksızın düşünen Talisca da döndü.

Atiba’nın yokluğu bir handikap mı?
Bildiğimiz Atiba olsaydı evet. Ancak Lyon maçlarından bu yana sendeleyen ve sakatlık nedeniyle de 1 maçı kaçıran bir Atiba’dan söz ediyoruz artık. Bursa’da da tam iyileşmeden oynadı ve takımın en çok top kaybeden isimlerinden oldu.

Bu Atiba için alışık olmadığımız bir durumdu. Buna mukabil ligin sonlarında devirini yükselten bir Tolgay Arslan var. Bugün Atiba sağlıklı olsaydı da Güneş’in, Tolgay’ı tercih etmesi daha doğru olurdu. Çünkü şu anda takımın formda ismi Tolgay.