GeriSpor Arena ABD ile yaşanan vize krizi basketbolcuları etkileyecek mi?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD ile yaşanan vize krizi basketbolcuları etkileyecek mi?

ABD ile yaşanan vize krizi basketbolcuları etkileyecek mi?

Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizi dolayısıyla, FIBA ve EuroLeague organizasyonlarındaki maçlarda ülkemize gelecek ABD pasaportlu oyuncuların Türkiye'ye giriş yapıp yapamayacağı basketbol kamuoyunu meşgul ederken, bu konuda flaş bir gelişme yaşandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Dışişleri Bakanlığı'nın koordineli çalışması sonucunda, Türkiye'de maça gelecek ABD pasaportlu oyunculara özel bir uygulama yapılacak.

ABD pasaportuna sahip oyuncular, ikamet kayıtlarının bulunduğu ülkedeki Türkiye Büyükelçiliği'ne başvurarak vize alabilecek.

FIBA EuroCup'ta Çarşamba saat 20.00'de Bayern Münih'i ağırlayacak olan Galatasaray Odeabank'ın rakibi, oyuncularına daha önce e-vize aldığı için herhangi bir sorun yaşanmayacak.

Perşembe akşamı 20.00'de EuroLeague normal sezon maçında Real Madrid'i konuk edecek Anadolu Efes'in de bir problemle yüzleşmemesi adına gereken önlemler alındı.

Örneğin; Real Madrid forması giyip Madrid'de ikamet eden, ancak Türkiye vizesi olmayan ABD pasaportlu bir oyuncu, şehirdeki Türkiye Büyükelçiliği'ne başvurup vize alabilecek.

Bu durumda Anadolu Efes-Real Madrid karşılaşması da, ABD pasaportlu oyuncuların Türkiye'ye giriş-çıkışlarında sıkıntı yaşanmadan oynanabilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle