Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

A Milli Basketbol Takımı sağlık kontrolünden geçti

A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncuları; sağlık kontrolünden geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Euro Basket 2017 öncesi kampa giren A Milli Erkek Basketbol Takımı, sağlık kontrolünden geçti. 26 kişilik bir aday kadroyla Bormio kampına hareket edecek olan milli takım, iki aylık bir kamp sürecine girecek. 

Milli takımın kampta oynayacağı Hazırlık maçlarının programı ise şöyle;

03 Ağustos Türkiye-İsviçre (İtalya)
10 Ağustos Türkiye-Nijerya (İtalya)
11 Ağustos Türkiye-Finlandiya (İtalya)
16 Ağustos Türkiye-Çek Cumhuriyeti (Çek Cumhuriyeti)
18 Ağustos Türkiye-İsrail (İsrail)
24 Ağustos Türkiye-Ukrayna (İstanbul)
26 Ağustos Türkiye-Karadağ (İstanbul)

A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncuları; Cedi Osman, Doğuş Balbay, Can Maxim Mutaf, Furkan Korkmaz, Erkan Veyseloğlu, Mehmet Yağmur, Furkan Aldemir, Okben Ulubay, Barış Hersek, Sinan Güler, Göksenin Köksal, Ege Arar, J. Metecan Birsen, Semih Erden, Berk Uğurlu ve Metin Türen Acıbadem Sports’ta sağlık kontrolünden geçti.

Detaylı kan tetkikleri yapılan başarılı sporcular; ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Sağlık kontrollerine, akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontroller ile devam edildi.

Sağlık kontrolüyle birlikte Millilere, Acıbadem Sports'ta bulunan “Monilabb Sakatlık Risk Analizi” ölçümü de yapıldı. Oyuncular, vücudun sakatlanmaya yatkın bölümlerini ve yüzdelerini belirleyen bu analizden çıkan sonuçlara göre, turnuvaya hazırlık döneminde koruyucu programlara tabi tutulacaklar.

A Milli Basketbol Takımı sağlık kontrolünden geçti

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Bunları da Beğenebilirsiniz