« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3x3 Basketbol Turu başlıyor

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin medya partneri Red Bull ile Türkiye Basketbol Federasyonu, dünyada gün geçtikçe popülerleşen 3x3 basketbol için güçlerini birleştirdi ve Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu ortaya çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu yaza damga vurması beklenen turnuvanın ilk ayağı, 10 Haziran’da Antalya’nın Finike ilçesinde yapılacak.

Beş ilde daha düzenlenecek mücadelelerin ardından Türkiye’nin en iyisi olacak takım, Washington’da gerçekleşecek Dünya Finali’ne katılacak. Nefes kesecek maçlar öncesinde kayıtlar da sürüyor. Hayalini gerçekleştirmek isteyen basketbolcular,  RedBull.com/3x3 adresinden detaylı bilgi ve kayıt sayfasına ulaşabiliyor.

Sokak basketbolunun bir çeşidi olan 3x3 basketbol Türkiye’de de gün geçtikçe büyümeye devam ediyor ve ülke çapında büyük bir turnuvaya kavuşuyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği 3x3 Turu, Red Bull ile yapılan işbirliğiyle bu sezon  “Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu” adıyla düzenlenecek. İlk mücadele de 10 Haziran’da Antalya’da Finike Fuar Alanı’nda olacak.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin de medya partneri olan RedBull.com’un desteğiyle heyecanı ikiye katlayacak organizasyon için kayıtlar ise devam ediyor. Takımına güvenen şampiyonluk adayları, RedBull.com/3x3 adresinden detaylı bilgi ve kayıt sayfasına ulaşabiliyor.

Tüm rakiplerini geçerek Türkiye’de birinci olacak takım, Eylül ayında Amerika’nın başkenti Washington’da Barry Farms’da gerçekleşecek Red Bull Reign Dünya Finali’ne gitmeye hak kazanacak.

Finike’den sonraki adres Ankara

Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu heyecanı, iki günlük Finike yolculuğunun ardından 17-18 Haziran’nda Ankara’da Cepa AVM’de yaşanacak. Turnuva, 1-2 Temmuz’da da Afyonkarahisar’da sürecek. 8-9 Temmuz’da İstanbul’a taşınacak olan organizasyon, 15-16 Temmuz’da Yalova, 22-23 Temmuz’da da İzmir’de yapılacak. Red Bull Reign, 29-30 Temmuz’da yine Afyonkarahisar’da son bulacak.

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz