GeriBasketbol 3 sayı yarışması gerçekleşti! Dikkat çeken ayrıntı...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 sayı yarışması gerçekleşti! Dikkat çeken ayrıntı...

3 sayı yarışması gerçekleşti! Dikkat çeken ayrıntı...

Yüzlerce basketbolsever, Kadıköy’de düzenlenen CBL (Corporate Basketball League) Üç Sayı Yarışması’nda buluştu. 146 yarışmacının boy gösterdiği etkinlikte, başarılı performansıyla dikkat çeken bedensel engelli Esad Varen herkesin takdirini topladı.

SonPeriyot.com internet sitesi ve NBA Followers Instagram hesabının öncülüğünde, 5 Ağustos Pazar günü eşsiz bir deneyim yaşandı. 146 yarışmacı ve 500 taraftar, sabahın erken saatlerinden itibaren akın ettikleri Caferağa Spor Salonu’nda basketbola doydu. Onlarca farklı hediye sahibini bulurken, Kadıköy Belediyesi ev sahipliğindeki CBL Üç Sayı Yarışması’nın kazananı Metin Üster oldu.
Geçtiğimiz pazar günü (5 Ağustos Pazar) Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda eşi benzeri az görülen bir basketbol organizasyonuna imza atıldı. SonPeriyot.com ve NBA Followers Instagram hesabının organize ettiği, Corporate League Basketball isim sponsorluğundaki Üç Sayı Yarışması yüzlerce katılımcı ve izleyicinin katkılarıyla ilk kez düzenlendi.

TRİBÜNLER DOLDU
Yarışma için SonPeriyot.com adresindeki katılım formunu dolduran ve başvuruları kabul edilen 146 yarışmacı, sabahın erken saatlerinden itibaren yakınları ile birlikte Caferağa Spor Salonu’na geldi. Yaklaşık 500 taraftar da, yarışmayı ücretsiz olarak izlemek ve sürpriz hediyelerden kazanmak için tribünlerdeki yerini aldı.

7 SAATLİK FESTİVAL...
Saat 10.30’da başlayan ve 17.30’a dek süren basketbol şöleninde dereceye giren sporcular ve aldıkları hediyeler şu şekilde oldu:
1- Metin Üster - Final skoru: 10 puan (Nike ve Peak Sport’tan ayakkabı)
2- İsmail Sarsılmaz - Final skoru: 9 puan (NBA All-Star forması ve Peak Sport’tan ayakkabı)
3- Batuhan Senir - Final skoru: 9 puan (NBA şortu ve Peak Sport’tan ayakkabı)
4- Çakabey Özçetin - (Peak Sport’tan warm-up)

SEYİRCİLER DE UNUTULMADI
CBL Üç Sayı Yarışması’nda dereceye giren katılımcılar haricinde, ilk turu lider bitiren Ümit Yüksel’e Molten basketbol topu hediye edildi. Yarışmadaki en yüksek puanı son 8 turunda İsmail Sarsılmaz (15 puan) yaptı. En yüksek ikinci skor ise son 25 turunda 14 puan yapan Ümit Yüksel’e ait oldu. İlk iki turu lider bitiren Ümit Yüksel final turuna kalamadı.
Tüm yarışmacılar ve etkinlikte görev alanlar Ekol Sport tarafından verilen formaların sahibi oldu. Yarışmayı izlemeye gelen 3 kişiye çekilişle forma, 3 kişiye çekilişle Molten basketbol topu ve 5 kişiye de basketbol ile ilgili kitaplar hediye edildi.

3 sayı yarışması gerçekleşti Dikkat çeken ayrıntı...

BEDENSEL ENGELLİ ESAD VAREN: “SPOR VE AZİM, ENGEL TANIMAZ”
146 yarışmacının boy gösterdiği etkinliğe, bir de bedensel engelli sporcu katıldı. Yarışmadan büyük bir zevk alan ve başarılı performansıyla dikkat çeken Esad Varen, “ Böyle güzel bir etkinlikte engellilerin de boy göstermesi benim için çok önemliydi. Bir sonraki etkinlikte daha fazla engelli arkadaşımızı görmeyi çok isterim. Bu tarz etkinliklerde engellerimizi aşmanın bizi ne kadar güçlü kıldığını, sporun ve azmin engel tanımadığını herkese göstermiş olduk. Umarım devamı gelir” açıklamalarını yaptı.

TURGAY DOĞAN: “İLGİDEN ÇOK MEMNUNUZ”
SonPeriyot.com internet sitesi ile NBA Followers hesabının sahibi ve aynı zamanda CBL Üç Sayı Yarışması’nın organizatörü olan Turgay Doğan ilgiden çok memnun olduklarını dile getirerek, “Corporate Basketball League sadece isim sponsorumuz olmadı, etkinliğin düzenlenmesinde de bize çok yardımcı oldu, etkinliği beraber düzenledik. Hem onlara hem de diğer sponsorlarımız; Ekol Sport, Peak Sport, Mumuso Türkiye, Baskethane, Molten ve tabii ki Kadıköy Belediyesi’ne, basketbol sevgisini el birliğiyle kitlelere yaymamız konusunda sahip oldukları büyük pay için teşekkür ederim” dedi.

“İKİNCİ ADRES AVRUPA YAKASI VEYA ANKARA”
CBL Üç Sayı Yarışması’nı geleneksel hâle getirmeyi planladıklarını belirten Doğan, “Etkinliğe büyük ilgi gösterildi ve yoğun bir şekilde devam etmesi isteniyor. Farklı şehirlerden gelen yoğun istek doğrultusunda değerlendirme yapıyoruz ve bir sonraki etkinlik için çalışmalara başladık. Şu anki talebe göre, İstanbul Avrupa Yakası, Ankara veya İzmir ikinci etkinliğimize ev sahipliği yapacak gibi görünüyor“ diye konuştu.

VİDEOLAR YÜZ BİNLERCE KEZ İZLENDİ
Sözlerini CBL Üç Sayı Yarışması’nın sosyal medya yansımalarından bahsederek sonlandıran Turgay Doğan, “Pazar sabahı 07.00’de şehir dışından gelen yarışmacılarımız oldu. Etkinliğe katılan herkes gelecekte devam etmesi için gönüllü görev alabileceğini söyledi. Aldığımız mesajlar ve basketbolseverlerin bu tavrı tüm yorgunluğumuzu sildi. Basketbol adına belki de dünyada benzeri olmayan 146 kişinin katıldığı bir 3 sayı yarışması düzenlendi ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolar yüz binlerce kez görüntülendi. Etkinliğe gelen herkes, özellikle sosyal medyada sponsorlarımızın desteğine onlara dair paylaşımlar yaparak karşılık verdi. Herkese çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle