GeriDünya Kupası 20 km hızla Almanya'dan 2018 Dünya Kupası'na gidiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

20 km hızla Almanya'dan 2018 Dünya Kupası'na gidiyor

4 senede bir düzenlenen Dünya Kupası öncesinde nefesler tutuldu! Milli Takımlar son hazırlıklarını yaparken, dev organizasyona katılan ülkelerin taraftarları da Dünya Kupası'nın düzenleneceği Rusya'ya gidiyor. Alman vatandaşı Hubert Wirth, ülkesini desteklemek için Rusya'ya 1936 model traktörüyle gidiyor!

Almanya'nın Pforzheim kentinde yaşayan Hubert Wirth, 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Rusya'ya 1936 model traktörüyle gidiyor! 70 yaşındaki taraftar şüphesiz bu tercihiyle Dünya Kupası öncesindeki en ilginç hikayelerden birini yazıyor!

Saatte 20 kilometre hızla giden traktör, 1960 öncesinde döneminin en hızlı ve en gözde traktörüymüş. Wirth, yaptığı yolculuk sırasında Avrupa'da geçtiği kentlerde insanların kendisiyle sürekli konuştuğunu ve ortaya eğlenceli diyaloglar çıktığını söylüyor.

20 km hızla Almanyadan 2018 Dünya Kupasına gidiyor

70 yaşındaki futbolsevere bu yolculukta "hayat arkadaşı" olarak tanımladığı köpeği Hexe de eşlik ediyor.

Aracında "Merhaba Moskova" yazan Wirth, şimdiden 1,700 kilometreyi geride bıraktı ve 7 Haziran'da Beyaz Rusya'ya ulaşmayı başardı. 70 yaşındaki futbolsever, Almanya'nın 17 Haziran'da oynayacağı ilk maç olan Meksika mücadelesine yetişmeyi planlıyor. 1998 yılında ayrılana kadar motor ustası olarak hayatını kazanan Wirth, şu anda kullanmış olduğu traktörü kendisi restore etmiş.

En popüler Dünya Kupası bahislerini incelemek için buraya tıklayın! 

 

Suudi Arabistan maçında ıslıklanan İlkay Gündoğan'a Joachim Löw sahip çıktı!

Joachim Löw İlkay'a sahip çıktı!Almanya - Suudi Arabistan maçında taraftarların yoğun protestolarına maruz kalan Türk asıllı oyuncu İlkay Gündoğan için hocasından açıklama geldi. Almanya Milli takım teknik direktörü Joachim Löw, maçta ıslıklanan İlkay Gündoğan'un önemli bir değer olduğunu söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle