Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 16ºC
02 Nisan 2015 09:34

Adalete Fener yak!

Ali Koç'tan tam destek

Ali Koç'un başkanlığını yaptığı 1907 Fenerbahçe Derneği, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin futbolda Şike Davası'nda Aziz Yıldırım'a örgüt ve şike suçlarından verilen hapis cezalarını onaylamasının ardından, Fenerbahçe Kulübü'ne desteğini 'Adalete Fener Yak' sloganıyla destek oldu.

İşte 1907 Fenerbahçe Derneği'nden açıklanan bildiri;

7’den 70’e, kadın-erkek, genç-yaşlı  Büyük Fenerbahçe Camiası, 3 Temmuz’dan başlayarak tarihte görülmemiş büyük haksızlık karşısında her türlü saygıyı hak eden eşsiz bir kenetlenme örneği göstermiştir.
 
Bugün gelinen noktada hep altını çizdiğimiz “Adil Yargılanma” hakkının, toplumun tüm fertleri için olmazsa olmaz bir gereklilik olduğu bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. İnanıyoruz ki, 3 Temmuz’da başlayan süreç evrensel hukukun değişmez kuralları çerçevesinde bağımsız mahkemelerde gerçekleştirilecek adil yargılanmayla, kamuoyu vicdanında herhangi bir şüpheye yer bırakmadan sona erecektir.

Bu bağlamda hem Türkiye, hem de asırlık camiamız adına bağımsız mahkemelerde adil yargılanma hakkının gerekliliğini haykırmak üzere düzenlenen “Büyük Fenerbahçe Yürüyüşü” 16 Şubat Pazar günü saat 14:00'te Şaşkınbakkal’dan başlayacak, stadımızda son bulacaktır.
 
Kuruluşumuzdan bugüne kaybettiğimiz, Ayetullah Bey’den Lefter Küçükandonyadis’e, Ziya Songülen’den Basri Dirimlili’ye, Zeki Rıza Sporel’den Serkan Acar’a, İslam Çupi’den Selçuk Yula’ya saymakla bitmeyen tüm değerli isimlerin var olduğu “Fenerbahçelilik Ruhu” ile kadın, erkek, çocuk hep birlikte, bir kez daha birlik ve beraberlik içerisinde, el ele, omuz omuza olacağız.
 
1907 Fenerbahçe Derneği olarak Büyük Fenerbahçe Yürüyüşünde saat 13:30’da Divan Erenköy’de buluşmak üzere..
 
Saygılarımızla,
1907 Fenerbahçe Derneği

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 22 Yorum }
 • eren karaali14/02/2014 - 21:41
  Siz dik durun size yapılan haksızlıklara boyun eğmeyin. Pazar günü GS formamla bende kadıköyde destek yürüyüşündeyim.
 • Mehmet Tuncay Ertaş14/02/2014 - 21:01
  Süpersin. Ali KOÇ'a bu yakışır.. İşte gerçek Fenerbahçeli
 • ÖZER ÖNEREN14/02/2014 - 20:37
  ADALET FENERİ ZATEN YAKTI...SPORU KENDİ ADALETİNE BİRAKSINLAR YETER..
 • köseoglu ıbrahim14/02/2014 - 19:48
  Insan kararini tanimadigi, güvenmedigi mahkemelere infazi durdurmak icin dilekce verirmi!!! hani siz F.B.icin hapis yatmaktan cekinmezdiniz!!!!
 • fantom ucan14/02/2014 - 16:24
  SAYIN AZIZ YILDIRIM SIZIN EN BÜYÜK HATANIZ; HISLERINIZI ;DUYGULARINIZI KONTROL EDEMIYORSUNUZ; BU EN BÜYÜK HATANIZ ,SIZE BIR ÖNERIM AZ BÜLENT ARINC GIBI OLUN. SADECE BIR TAVSIYE.
 • fantom ucan14/02/2014 - 16:13
  ALI KOC, FENER IN YENI BASKANI ARTIK BUNU AZIZ YILDIRIM KABUL ETMELI, AZIZ YILDIRIM ISTIFA EDIP ALI KOC A YERINI BIRAKMALI; AZIZ YILDIRIM DAVALARINA DAHA FAZLA VAKIT AYIRMASI LAZIM.
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.