Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 30ºC
04 Eylül 2015 02:24

İşte Mustafa Denizli'nin yeni takımı

İşte Denizli'nin yeni takımı

Ünlü Teknik direktör Mustafa Denizli, Azerbaycan Premier Ligi takımlarından Hazar Lenkeran'la anlaştı. Lenkeran takımı, John Benjamin Toshack'tan boşalan teknik direktörlük makamına Denizli'yi getirdi.

Teknik direktör Mustafa Denizli, Azerbaycan Premier Ligi takımlarından Hazar Lenkeran'la sözleşme imzalamak için Lenkeran'a geldi. John Benjamin Toschak'tan boşalan teknik direktörlük görevi için davet edilen Denizli, Lenkeran Havaalanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, göreve başlaması halinde yeni bir misyon ve hedefin söz konusu olacağını, Azerbaycan ve bölge futbolunun kalkınması için çalışacağını söyledi.

Mansimov'un özel uçağı ile bugün direkt Lenkeran'a uçan ve 3-4 saatlik süre içinde tesisler ile stadı gezen Denizli'nin teklifi kabul ettiği ve 1.5 yıllık anlaşma sağladığı belirtiliyor.  Denizli, akşam saatlerinde yeniden İstanbul'a döndü. Mustafa Denizli'nin ekibinde yardımcı antrenör olarak Oğuz Çetin'in görev alacağı öğrenildi.

Mart 2013 tarihinden itibaren Hazar Lenkeran takımını çalıştıran Toschak, son maçta Bakü takımına karşı alınan 3-0'lık mağlubiyetin ardından istifa etmiş, takımda yeni teknik direktör arayışları başlamıştı.

Kulüp başkanı Mais Mansimov, konuya ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, Mustafa Denizli ile anlaştıklarını söylemişti.

Türkiye'de de önemli yatırımları bulunan Palmali Şirketler Grubu'nun sahibi, Azerbaycanlı işadamı Mübariz Mansimov'un sahibi olduğu Hazar Lenkeran takımı, 14 puanla 8. sırada bulunuyor.

İşte Mustafa Denizli'nin yeni takımından ilk görüntüsü;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 9 Yorum }
 • cenk belcika25/11/2013 - 18:31
  Oturup yatacagina, Turkiyede Genc yildizlar yetirseydin, kampyanlar baslatsaydin oyuncu tarasaydin, bos oturup duruyor, sonra ya irana gider yada azerbeycana zaten turkiyede kimse istemiyor artik onu..Fos antrenor
 • deniz ilgün25/11/2013 - 20:17
  adamın dibisin be başkan başarılar dilerim
 • deniz ilgün25/11/2013 - 20:17
  büyüksün başkan hayırlı olsun seni milli takımın başında çokkk görmek isterdim
 • galena er25/11/2013 - 15:53
  hey gidi Denizli , küçüklüğümden beri varsın.Bir senin adını ezberleyebilmiştim :) Başarılar dilerim.
 • hakan hakan25/11/2013 - 15:48
  Ah denizli ah..ne isin var senin oralarda.yapacak isin yoksa genc cocuklari turk futbolu icin yetistirde milyon eurolar sacmayalim elin brezilyalisina afrikalisina
 • emre ergene25/11/2013 - 15:09
  Mübarek, Türkiye'de ve dünyada çalıştırmadığı takım kalmadı. :))
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.