Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Bursa'nın yeni başkanı Erkan Körüstan

CEMAL EKENTOK - SELAHATTİN BUDAKOĞLU - FARUK KAHRAMAN - BURSA / DHA
18 Haziran 2013
  Bursa'nın yeni başkanı Körüstan

  Bursaspor'un 49'ncu Olağanüstü Genel Kurulu'nda 791 oy ile rakiplerini geride bırakan Erkan Körüstan, Yeşil-beyazlı kulubün 24'ncü başkanı oldu.

  Oylama sırasında zaman zaman yaşanan gerginlikler sırasında bazı kişiler arasındaki tartışma yumruklaşmaya kadar uzandı. Bu gerginlik nedeniyle oylamaya zaman zaman ara verildi. Özellikle yeni üyelerin oy kullandığı bölümde sinirler iyice gerildi. Yumruk atan bir kişi güvenlik görevlileri karga tulumba salonun dışına çıkarttı. Olaylar Çevik Kuvvet ekiplerinin oyların kullanıldığı alana inmesiyle son buldu.

  REKOR KATILIM OLDU

  Saat 23.00 itibariyle kongreye 2 bin 361 üye katıldı. Bu katılım Bursaspor kongrelerine rekor katılım olarak notlar arasına girdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise 23.40'da salona gelerek oyunu kullandı. Açılan 7'nci sandık sonrasında 236 oy geriye düşen Hayri Yazıcı İlhan Uslu ve arkadaşları salonu terk ederken, Erkan Körüstan ve ekibinin tek tek rakiplerinin ellerini sıkıp kutlaması alkış aldı.

  2 bin 100 oyun kullanıldığı ve 8 oyun geçersiz sayıldığı Genel Kurul sonucu Erkan Körüstan Bursaspor'un 24'ncü başkanı seçildi.

  KÖRÜSTAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

  Bursaspor'un seçimle işbaşına gelen 24'nci başkanı olan Erkan Körüstan resmi sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, "Kongreye katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Yarıştığımız tüm arkadaşların beni ve arkadaşlarımı tebrik etmesi Bursaspor'un birlik ve beraberlik içinde olduğunun en güzel göstergesidir. Alkışlarla aldığımız bu görevi Allah bize burada alkışlarla devretmeyi nasip etsin" dedi.

  ERKAN KÖRÜSTAN'IN YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR

  Rıdvan Şen, Nedim Çelik, Serkan Sabuncuoğlu, İlhan Satık, Ali Ay, Necdet Ertaş, Mehmet Aktar, İlyas Kocaefe, Yüksel Çolak, Melih Özeren, İlyas Acar, Adem Sakarya, Yusuf Arslan, Mesut Moral.

  DENETLEME KURULU

  Halis Ertürk, İlyas Maden, Muzaffer Koyuncu

  DİSİPLİN KURULU

  İdris Sevinç, Nihat Sapan, Melih Bağcıoğulları

   

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Viplay - Yorumlarınızı Yazınız
  Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding