Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Fenerbahçe taraftarının bilet isyanı

hurriyet.com.tr
15 Mart 2012
Fenerbahçe el koydu

Dün satışa çıkan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin biletlerinin 5 dakika içerisinde tükenerek karaborsaya düşmesi sarı lacivertli taraftarları isyan ettirdi. Taraftarların bilet isyanına Fenerbahçe yönetiminden çok geçmeden bir yanıt geldi. Fenerbahçe Yöneticisi Murat Özaydınlı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, karaborsa olayını araştırdıklarını söyledi. Bu arada tükendiği açıklanan biletlerin karaborsa fiyatı ise şu anda 4-5 katına ulaşmış durumda...

Haftasonu oynanacak derbi maçın biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi. Sabah saatlerinde satışa çıkan yaklaşık 15 bin bileti almak isteyen taraftarlar daha siteye bile giremeden 5 dakika içerisinde 'biletler tükendi' ibaresiyle karşılaşınca isyan etti. Dakikalar içerisinde biletlerin tükenmiş olmasına ihtimal vermeyen taraftarlar sosyal medyada sitem dolu mesajlar yayınlıyorlar.

Her derbi öncesi aynı sıkıntıları yaşadıklarından şikayet eden, karaborsadan 10 kat fahiş fiyatlarla bilet almak zorunda kalan taraftarlar, Biletix'ten bir açıklama yapılmasını ve bu konunun aydınlığa kavuşturulmasını istiyorlar.

BİLETİX'TEN AÇIKLAMA GELDİ

17 Mart 2012 tarihinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda gerçekleşecek olan Fenerbahçe - Galatasaray karşılaşmasının biletlerinin satışı sadece Fenerbahçe Kongre üyelerine, Fenerbahçe Taraftar Kart ve Fenercell sahiplerine yapılmıştır. Ayrıntılı açıklama Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılacaktır.

FENERBAHÇE'DEN BİLET AÇIKLAMASI

İşte sosyal medyada taraftarların bilet isyanından bazıları;

@FerhatKY_ : Site acılmadan bılet bıtdı . Nasıl basardınız bunu çok merak edıyorum. Yazıklar olsun
@ogunkobak: FB-GS maç biletleri tükendi mi bi bilgi verin ?
@worldtech: Biletix bilet alanların ismini açıklasın
@muratgodek: biletix bayi satış yapıyor nette bilet bitti diyor
@bin900yedi: Taraftar kart sahipleri için satışa çıkan biletler yine olmadık insanların elinde..! Gerçek futbolsever yine çilelerde...
@BrkOzk: Bu Telekom tribünü biletleri hiç Biletix firmasından satışa çıkmadan nasıl olur da biter?
@Okanayketin: Fenerbahce web sayfasinda giris yapiyorum ayni sifre ile ama biletix halen gecerli degil diyor.
@gzmbyrktr: Tükendi yazdın biletix ama ne hikmetse biletler satışa çıktığı andan beri pc başında işlem yapan ben, bilet alamadım! nsl tükendi anlamadım!

FENERBAHÇE KARABORSAYA EL KOYDU

Sarı lacivertli taraftarlarının karaborsa isyanına Fenerbahçeli Yönetici Murat Özaydınlı'dan cevap geldi. Twitter hesabında açıklama yapan Özaydınlı, Fenerbahçe'nin gereken araştırmayı yaptıklarını belirtti.

Özaydınlı'nın açıklamarı şöyle;

"Haklı isyanı anliyoruz. Ömer Bey başta olmak üzere, kulüp gerekli calışmaları yapıyor. Karaborsanın temeline iniliyor, tespitler yapılmaya calışılıyor. Fenerbahçe'mizi her yerde destekleyenlerin mağdur edilmesine göz yumulmayacağını bilmeniz gerekir, her türlü calışma yapılıyor ve yapılacaktı. Ancak lütfen sunuda unutmayalim,kapasite sinirli ve muthis bir talep var, Aksam ustu tum detaylari ile aciklama yapilacak."

KARABORSADA 400 LİRA

Biletlerin satışını gerçekleştiren şirketin 5 dakikada tükendiğini açıkladığı biletlerin karaborsa fiyatları da belli olmaya başladı. Çeşitli internet siteleri ve forumlar üzerinden satılan biletlerin fiyatları şimdiden 4-5 katına ulaşmış durumda.  66 liralık biletler şu anda karaborsada 400 liraya kadar satılabiliyor.

İşte sanal alemde oluşan bazı karaborsa fiyatları;

;
Karaborsaya düşen biletlerin gişe satış fiyatları ise şöyleydi;


Türk Telekom ve Migros kale arkası tribünleri: 66 lira
Fenerium üst H-I blok: 132 lira
Fenerium üst C-D-F-G blok: 154 lira
Fenerium alt G Nissan blok: 205 lira
Fenerium alt B nesine.com blok: 255 lira
Fenerium alt F nesine.com blok: 255 lira
Fenerium alt C-E blok: 305 lira
Fenerium alt D Ford blok: 315 lira

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/03/2012 - 16:04
Artık Yeter...Şu Karaborsaya çözüm bulunsun...Karaborsayı biletix yapıyor...Bune ya 5 dakikada biletler tükendi...Stadın oraya git milletin elinde koçan koçan bilet...
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/03/2012 - 9:03
Oturup evinizde izleyin, aldıkları fiyattın altına satmak zorunda kalsınlarda görsünler.Karaborsacılardan bilet aldığınız sürece bu devam eder.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
14/03/2012 - 19:48
Olay basit, yonetim, biletix ve TFF anlasip kisi basina 2 biletten fazla satmiyacaklar ve kimlik uygulamasina gidecekler ozaman kara borsa tamamen ortadan kalkar. Bu sadece Fenerin sorunu degil ama Fenerin Taraftari cok oldugu icin kabak Fenerin basinda patliyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
14/03/2012 - 19:10
5 yildir platin karti sahibiyim acaba karaborsadan indirimli bilet alabili miyim?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
14/03/2012 - 18:33
Kombinem var kafam rahat siz karaborsacıların insafına kalırsınız böyle.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding