ADnet  
Reklam için
Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
 ADnet  
Reklam için
 Spor Diğer
Önceki Haber     Sonraki Haber
Tayin şoku
Celal DEMİRBİLEK   12 Eylül 2008
Tayin şoku
Spor akademilerini bitirerek öğretmenliğe hak kazanan olimpiyat, dünya ve Avrupa Şampiyonaları ile Akdeniz Oyunları’nda derece yapan sporcularımızın beklentileri boşa çıktı.

OLİMPİYAT, dünya ve Avrupa şampiyonaları ile Akdeniz Oyunları’nda derece yapan milli sporculara tayin şoku... Spor akademilerini bitirerek beden eğitimi öğretmenliğine hak kazanan 7 milli sporcumuzun ilk tayinleri Şırnak’ın ilçe ve köylerine çıktı.

Pekin Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan tekvandocu kızımız Azize Tanrıkulu’nun tayini Şırnak’ın Eruh ilçesi Şehit Mehmet Karakurt İlköğretim Okulu’na çıktı. Tayin edildiği okula giden Tanrıkulu, "Listede yaptığım il tercihi yerine Şırnak’a tayinim çıktı. Ülkemin her yeri vatan toprağı. Ancak, ben faal bir milli sporcuyum. Antrenman yapacak yerimin ve bana antrenman verecek sporcuların olması gerekir. Ayrıca milli takım kampları için büyük kentlerde çalışmam gerekiyor. Görevlendirmemin Antalya’ya çıkarılması için başvuruda bulundum" dedi.

Tercihleri farklıydı

Bayan Güreş Milli Takımı Antrenörü Nadir Uğrun Perçin de Şırnak ili Cizre İlçesi Taşhöyük Köyü’ne tayin edildi. Perçin, "Tercihimi Ankara için yapmama rağmen Cizre’nin Taşhöyük Köyü’ne atandım. Burada güreş yaşamımı sürdürebilmem mümkün değil" dedi.

Tercih listesinde Trabzon (Of), Muğla (Köyceğiz), İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Konya, Aydın, Kayseri, Kırklareli, Mersin, Tokat, Giresun, Hatay, Yozgat, ve Kahramanmaraş illeri yer alırken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bilgisayar atamasında milli okçularımız Sevinç Kuzu, Şırnak (İdil), Burcu Çeviren, Şırnak (Uludere), güreşçi Levent Kaleli, Şırnak (Cizre), hentbolcu Tuğba Akalan, Şırnak’a (Beytüşşebap) tayin oldular. Sevinç Kuzu, Denizli’nin Bozburun Köyü’nü, Burcu Çeviren, İzmir’i, Levent Kaleli, Çorum’u, Nadir Uğrun Perçin ve Tuğba Akalan, Ankara’yı, Azize Tanrıkulu da Antalya’yı istiyorlar.

Artık Mind ile haber kaçırmaya son!
HEMEN YÜKLE
İLK 1 AY ÜCRETSİZ
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
          Vuslat Doğan      Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Anneyiz.biz Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH