Henüz sürpriz bir sonucun alınmadığı şampiyonada, günün öne çıkan olayı ev sahibi
İspanya'nın şampiyonanın en güçsüz takımı Avustralya'yı 51-11 yenmesi oldu. Rakibine 40 fark atan İspanya, kendi hentbol tarihine göre bir dünya şampiyonasındaki en farklı galibiyeti aldı. Avustralya, bir gün önce de Macaristan'a 30 sayı farkla yenilmişti.
Eleme gruplarında bugün oynanan maçlarda alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle:
(A) Grubu
Tunus-Karadağ..............: (27-25)
Almanya-Arjantin...........: (31-27)
Fransa-Brezilya............: (27-22)
(B) Grubu
Katar-Rusya................: (22-29)
Makedonya-İzlanda..........: (19-23)
Danimarka-Şili.............: (43-24)
(C) Grubu
Güney Kore-Belarus.........: (20-26)
Sırbistan-Suudi Arabistan..: (30-20)
Slovenya-Polonya...........: (25-24)
(D) Grubu
Cezayir-Mısır..............: (24-24)
İspanya-Avustralya.........: (51-11)
Hırvatistan-Macaristan.....: (30-21)
Puan durumu
(A) Grubu
Takımlar O G B M A Y P
---------------------------------------------
1. Fransa 3 3 0 0 89 69 6
2. Almanya 3 2 0 1 87 75 4
3. Tunus 3 2 0 1 79 78 4
4. Brezilya 3 1 0 2 69 80 2
5. Arjantin 3 1 0 2 75 81 2
6. Karadağ 3 0 0 3 71 87 0
(B) Grubu
Takımlar O G B M A Y P
---------------------------------------------
1. Danimarka 3 3 0 0 115 78 6
2. İzlanda 3 2 0 1 86 71 4
3. Rusya 3 2 0 1 86 78 4
4. Makedonya 3 2 0 1 83 81 4
5. Katar 3 0 0 3 79 104 0
6. Şili 3 0 0 3 74 111 0
(C) Grubu
Takımlar O G B M A Y P
---------------------------------------------
1. Sırbistan 3 3 0 0 95 70 6
2. Slovenya 3 3 0 0 92 73 6
3. Polonya 3 2 0 1 76 61 4
4. Belarus 3 1 0 2 76 78 2
5. Güney Kore 3 0 0 3 69 91 0
6. Suudi Arabistan 3 0 0 3 56 90 0
(D) Grubu
Takımlar O G B M A Y P
---------------------------------------------
1. İspanya 3 3 0 0 107 49 6
2. Hırvatistan 3 3 0 0 87 54 6
3. Macaristan 3 2 0 1 96 66 4
4. Mısır 3 0 1 2 71 85 1
5. Cezayir 3 0 1 2 58 82 1
6. Avustralya 3 0 0 3 37 130 0
Yarının programı
23. Hentbol Erkekler Dünya Şampiyonası'nın 6. gününde (C) ve (D) grubundaki takımlar dinlenirken, (A) ve (B) gruplarında 4. maç yapılacak.
Program şöyle:
(A) Grubu: Brezilya-Tunus, Almanya-Karadağ, Arjantin-Fransa
(B) Grubu: Makedonya-Rusya, Şili-Katar, İzlanda-Danimarka
Muhabir: Şenhan Bolelli / Halil İbrahim Avşar
Yayıncı: Murat Taydaş
00:11 16/01/13
"