Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Ataköy Aslı Çakır Alptekin spor salonu

15 Ağustos 2012
Aslı'ya büyük onur

Londra Olimpiyatları’nda 1500 metre kadınlar yarışında olimpiyat şampiyonu olan Aslı Çakır Alptekin’in adı artık salonda da yaşayacak…

Ataköy’de yaptırılan ve Mart ayında Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapan kapalı salona olimpiyatlarda Türkiye’ye ilk atletizm altın madalyasını kazandıran Alptekin’in ismi verildi..

Aslı Çakır Alptekin bu akşam canlı yayınına katıldığı bir televizyon programında salona kendi adının verildiğini söyledi..

Olimpiyat şampiyonu sporcumuz Mart ayındaki şampiyonada 1500 metrede dünya 3’üncülüğünü kazanmış ve bu da Türkiye’nin salon dünya şampiyonalarında ilk bronz madalyası olmuştu.

Bilindiği gibi Sinan Erdem Spor Salonu’nun hemen arkasında inşa edilen salon, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapmış,  ancak çeşitli tartışmalara rağmen bugüne kadar herhangi bir isimle anılmamıştı.

Salon aynı zamanda Atletizm Federasyonu'nun kullanımına da verildi..

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/08/2012 - 14:40
Ne kadar gormedik bir millet olduk, aldigimiz toru topu iki altin ne yapacagimizi sasirdik. Cin yada amerika her olimpiyat sonrasi boyle seyler yapsa ne komik olur degilmi.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/08/2012 - 14:27
Sn.Emrah erdem erdal ! Mantık olarak haklısınız ama yanıldığınız bir nokta var.ABD bir tüketim ve reklam ülkesidir.Phelps'in adını bir havuza vermek için önce kendisinden izin almanız üstüne de birkaç milyon dolar isim hakkı vermeniz lazım.Orada havuzlara insan değil kasaba, şehir ismi verilir.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/08/2012 - 10:43
ben böyle saçmalık görmedim...inanamıyorum ,tamam gözlerimiz doldu,ağladık ,sevindik. bunlar için sonsuz teşekkürler ama bu ağır bir karar bu ülkede o ismi hak eden başka yüzlerce insanımız var..aslı daha devam etmesi lazım..bence eyamcılık bu başka bir şey değil..
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/08/2012 - 1:45
Arkadaşlar bu dünyadaki en çok sıkan eğitim sistemlerinden birinin bizde olduğunu düşünürsek bu başarılar bile mucize. Dersane , okul derken vakit mi kalır spora? Bizi buna yapmaya zorluyorlar çünkü dersane kavramı çıktı artık başarı için.Ya okuyucaksın ya da sporcu olacaksın diyor büyüklerimiz.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/08/2012 - 1:34
Neden yaşarken adı hiç bir yere verilmezmiş? Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın isimleri yaşarlarken her bir yerlere verilmedi mi? Futbolda Avrupa'da tek başarısı olmayanların heykelini bile dikmeye kalkmadılar mı? Dünyada müthiş itibarı olan olimpiyat şampiyonluğunu kazanmış ve haketmiştir.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/08/2012 - 1:32
vatani icin can veren hayatini kaybeden asker polis sehit olimpiyatlarda madalya alan kahraman olsun
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding