Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Ekrem Memnun dönemi

A.A.
15 Haziran 2012
İşte G.Saray'ın yeni antrenörü - SPOR

Galatasaray, kadın basketbol takımının başantrenörlüğüne Anadolu Efes'te yardımcı antrenörlük yapan Ekrem Memnun'u getirdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, kadın basketbol takımı başantrenörlüğü için Ekrem Memnun ile anlaşıldığı bildirildi.

Açıklamada, ayrıca Memnun ile ilgili şu bilgilere yer verildi: “Antrenörlük kariyerine 1988 yılında Galatasaray altyapısında başlayan Ekrem Memnun, kadın takımı yardımcı antrenörlüğü ve altyapı sorumluluğu görevini de yürüttükten sonra 1992'de Yıldırımspor'a geçti. Burada üç yıl kalan Memnun, 1995'te Galatasaray erkek takımına yardımcı antrenör olarak yeniden döndü. 1996-2002 yılları arasında kadın basketbol takımımızın başantrenörü olan Ekrem Memnun, 1998-1999 sezonunda ülke tarihinin kadın basketbolundaki en büyük başarısı olan Avrupa Ligi üçüncülüğünü elde etti. Ekrem Memnun, bu sürede üç Türkiye Ligi (1996-1997, 1997-1998, 1999-2000), üç Cumhurbaşkanlığı Kupası (1996, 1997, 1998) ve iki de Türkiye Kupası (1997, 1998) kazanan takımın başındaydı. 2002'de Erman Kunter yönetimindeki Galatasaray Erkek Takımı'nda yardımcı antrenör olarak çalışmayı sürdüren Memnun, 2003'te Kosova takımı Sigal Prishtina'nın başantrenörü olup, iki sezonda burada normal sezon liderliği ve bir Kosova Kupası, bir Kosova Milli Kupası, bir de Kosova Süper Kupa başarıları gördü. 2005'te yeniden Türkiye'ye dönen Memnun, Oktay Mahmuti yönetimindeki Efes Pilsen'in yardımcı antrenörlüğüne getirildi ve bu görevinde üç sezon boyunca devam etti. 2008'de Darüşşafaka Cooper Tires'in başantrenörlüğüne geçip, burada iki sezon kalan tecrübeli antrenör son olarak Anadolu Efes'te yardımcı antrenör pozisyonunda çalışmaktaydı.”

yeniçarşım.com - Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.