BALIKESİR HABERLERİ

Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası

AA / Hakan Firik,Suat Salgın
28.02.2016 - 10:22Son Güncelleme :

- Ayvalık'ta, Rio Olimpiyatları baraj aşaması öncesi milli takım seçmeleri niteliğine de sahip şampiyonada 17 ilden 136 sporcu mücadele ediyor

AA / Hakan Firik,Suat Salgın

BALIKESİR (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde başladı.

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün destekleriyle organize edilen şampiyona, trafiğe kapatılan 06 Durakları mevkisi ile Sakarya Avcılar Kulübü Kavşağı arasında yapılıyor.

Kızlar ve erkekler olmak üzere büyükler, gençler, yıldızlar, 16 yaş altı, 14 yaş altı kategorilerinde düzenlenen ve milli takım seçmesi niteliğine sahip turnuvaya, 17 ilden 136 sporcu katılıyor. En fazla sporcu kaydı 23 yürüyüşçü ile 16 yaş altı kızlar kategorisine yapıldı. Büyük erkekler ve kadınlar kategorilerine ise yedişer sporcu kaydoldu.

Kategorilere göre 2 kilometreden 10 kilometreye kadar değişen mesafelerde süren şampiyonanın sonunda Rio Olimpiyatları baraj aşaması öncesi milli takım kadrosu da belirlenecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 10 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı