« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spor salonunda faciaya davet

11. Wushu Dünya Büyükler Şampiyonası'nın madalya törenlerinde bayrak asmak için kullanılan 170 Kg'lık çelik bar tehlike saçıyor.

ERCAN ATA, ANKARA-DHA
SON GÜNCELLEME

Bugün yapılan madalya törenleri sırasında barın vidaları önce tören görevlilerinin üstüne, ardından madalya töreni sırasında Vietnam'lı sporcunun sırtına düştü. Bayrak asıldıktan sonra salonun tavanına doğru zincirle çekilmeye başlanan 170 Kg'lık bardan vidalar düşmeye başladı. Yetkililerin uyarılarına rağmen Madalya töreni devam etti. İlk vida bayrak asma görevlilerinin üzerine tören sırasında düştü. Düşen vidayı görevli ayağı ile iterken, ikinci vida da madalya töreni sırasında Vietnam'lı sporcunun sırtına düştü. Bu arada 170 Kg'lık bar havada asılı durmaya devam etti. Töreni kesmek yerine, bitmesini bekleyen görevliler, tören sonrası vidaları yerine takıp üzerlerini de bantla tekrar düşmesin diye basit bir şekilde sardı.

SPOR SALONU'NDA SKANDAL - WEB TV

Normalde ışık gösterilerinde kullanılan barın, bu şampiyonada Wushu Federasyon yetkililerince seremonilerde bayrak asmak için kullandıkları belirtildi. Salon yetkilileri ve teknik görevlilerinin "Kullanılması tehlikeli olur" uyarılarına rağmen, bu dikkate alınmadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz