ANKARA HABERLERİ

Spor milli politikadır

Hürriyet Haber
02.01.2018 - 14:06Son Güncelleme :

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “Sporda kutuplaştırıcı dilin tribünlere kadar indiğini görüyoruz.

Hürriyet Haber

Tribünler toplumun en hassas sinir uçlarıdır. Lütfen siyaseti tribünlere bulaştırmayalım. Siyasetin gergin, kutuplaştırıcı dilini spordan uzak tutalım” dedi.

Ankara Tenis Kulübü’nde, Ankaralı spor yazarları bir araya gelen Cankurtaran, başkanlığını yaptığı CHP Spor Kurulu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Cankurtaran, Spor Kurulu olarak, Türkiye’de sporu hak ettiği noktaya getirmeyi, milli bir spor politikası oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, sporun, siyasetin arka bahçesi olmasını istemediklerini vurguladı.

Sporun insan odaklı politikalarla geliştirilmesi, bu alanda liyakata önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Cankurtaran, bugün Türk sporunun, dünyada hak ettiği yerde olmadığını söyledi.

Atatürk’ün spor konusunda, döneminin çok ötesinde hedefler koyduğunu hatırlatan Cankurtaran, bugün Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığının beden eğitimi derslerine ket vurması, amatör kulüplere sahip çıkılmaması, alt ve üst yapı eksiklikleri nedeniyle sporcu yetiştirilemediğini ileri sürdü.

MECLİS’TE ÇÖZÜM ARIYORUZ

Cankurtaran, sporda kullanılan dile dikkati çekerek, “Eğer gerginleştirici, kutuplaştırıcı söylemlerle, toplumu sinir uçlarını harekete geçirecek konuşmalar yaparsanız, çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalırız. Lütfen siyaseti tribünlere bulaştırmayalım. Siyasetin gergin, kutuplaştırıcı dilini spordan uzak tutalım” diye konuştu.

Engelli ve kadın sporcuların önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini vurgulayan Cankurtaran, CHP’nin yaşanan sorunları Meclis’e taşıyarak çözümler aradığını ifade etti.

Cankurtaran, Spor Kurulu olarak 20 Ocak’ta seçimle tüm alt kurulları yenileyeceklerini, çalışmalara “seçilmiş bir kurul” olarak devam edeceklerini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Spor milli politikadır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ocak 2018 tarihinde saat 13 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Spor milli politikadır haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Eylül 2018, Cuma
 • İmsak
  05:04
 • Guneş
  06:28
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı