ADANA HABERLERİ

Spor İl Müdürü Ataşbak, Adana TOHM Antrenörleriyle Buluştu

IHA
30 Eylül 2015 - 10:26Son Güncelleme : 30 Eylül 2015 - 10:27

ADANA GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ ABDULKADİR ATAŞBAK, ADANA TOHM ANTRENÖRLERİYLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, federasyon ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ile koordineli çalışarak milli takıma yeni sporcular kazandıracaklarını söyledi.
Ataşbak, Yüreğir Serinevler Kamp Eğitim Merkezi’nde Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) antrenörleri, ÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Müdürü ve TOHM Danışmanı Prof. Dr. Sadi Kurdak ve diğer görevlilerle yaptığı toplantıda, göreve geldiğinden bu yana sağlanan başarıları, alınan madalyaları değerlendirdiler.
Hedeflerinin milli takımlara yeni yetenekler kazandırmanın yanı sıra 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na Adana’dan mutlaka sporcu göndermek olduğunun altını çizen Ataşbak, konuşmasında şunlara yer verdi:
“Adana başta yüzme olmak üzere, kano, kürek ve atletizmde TOHM olduktan sonra sorumluluğumuz arttı. Kentimizde çağdaş tesisler ve hava koşulları nedeniyle 12 ay spor yapmaya elverişli olmasının yararlarını görüyoruz. 4 branşta sporcuların malzeme, tesis, beslenme, eğitim, ulaşım, psikolog, sağlık ve diğer sorunlarının çözümüne yardımcı oluyoruz. Federasyon ve Çukurova Üniversitesi ile koordineli çalışarak milli takımlara yeni sporcular kazandıracağız. Kano, kürek, yüzme ve atletizmde TOHM konusunda Türkiye genelinde örnek gösteriliyoruz. Bu başarıda ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile BESYO Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak, Milli Eğitim il Müdürlüğü ve okul yöneticilerinin, kadrolu ve fahri antrenörlerin hepsinden önemlisi çocuklarını bizlere emanet eden velilerin büyük katkısı var. Sistemli çalışmanın meyvelerini almaya başladık. TOHM sporcuları gittikleri müsabakalardan madalyalarla dönüyorlar. Gerçek hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na yeni sporcular kazandırmaktır.”
AÇIK HAVUZUN ÜSTÜ KAPANIYOR VE ISITILACAK
Ataşbak, Adanalı olan Yüzme Federasyonu Başkanı Eski Milli ve Rekortmen Yüzücü Ahmet Bozdoğan’ın da desteğiyle 100. Yıl Yüzme Havuzu’nun üzerinin kapanacağını ve ısıtma sistemi yapılacağını, İkibin Evler Mahallesi’nde yapımı süren atletizm pistinin önümüzdeki aylarda faaliyete gireceğini de sözlerine ekledi.
Antrenörlerin gereksinimleri ve sporcuların derecelerinin daha yakından izlenmesi için sürekli toplantılar yapılacağını ifade eden Ataşbak, toplantıların çok yararlı olacağına inandığını kaydetti.
PROF. DR. KURDAK: “BU OLANAKLARLA BAŞARISIZ OLMAK MÜMKÜN DEĞİL”
TOHM Danışmanı Prof. Dr. Kurdak, TOHM sporcuların yarışmalara bilimsel olarak hazırlandıklarını, sporcuların tüm testlerinin Rektör Prof. Dr. Kibar’ın direktifleriyle ücretsiz olarak ÇÜ’de gerçekleştirildiğini anımsatarak, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, tesisler, hava koşulları, üniversitenin sunduğu olanaklarla başarısız olmamız mümkün değil. İl Spor Müdürlüğü ile işbirliği içinde başarı çıtasını yükseltmek için büyük çaba gösteriyoruz. Olimpiyat sporcuları 5-10 yıllık programla hazırlanır. Adana bu konuda hayli şanslı. Çünkü, deneyimli antrenör ve yöneticiler var” diye konuştu.
TOHM toplantısında konuşan antrenörler, sporcuların aynı okullarda eğitim görmesinin yararlarını anlattılar.
TOPLANTIYA KATILANLAR
Toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel, Yüreğir İlçe Müdürü Ekrem Ulu, TOHM Koordinatörü Gıyasettin Taşkın, Psikolog Buğra Çifçi, Masör Hakan Başlama, Kondisyoner Hakan Özdemir, Kano Antrenörü Fatih Pekbahadır, Kürek Antrenörleri MarkoVeselinovic, Doruk Girişmen ve Umur Demirez, Yüzme Koordinatörü Gürhan Bencan, Yüzme Başantrenörü Martin Grabowski, Alp Kandemir, Volkan Burak Tuncil, Atletizm Antrenörleri İbrahim Halil Aydın, Nuray Sev Özdemir ile TOHM Koordinatörlüğü personeli Özge Kılıçarslan ile Tuğrul Vuranay katıldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Spor İl Müdürü Ataşbak, Adana TOHM Antrenörleriyle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Spor İl Müdürü Ataşbak, Adana TOHM Antrenörleriyle Buluştu haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:49
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:38
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı