Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spor camiasından başsağlığı mesajları

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Bingöl-Erzurum karayolu Karlıova ilçesi Hacılar köyü mevkisinde, çevik kuvvet polis aracının geçişi sırasında, önceden menfeze yerleştirilmiş patlayıcının infilak etmesi sonucu 8 polisin şehit olması, 9 polisin de yaralanmasıyla ilgili kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bingöl Karlıova'da polis servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada 8 polisimizin şehit, 9 polis memurunun da yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Terör saldırısını şiddetle kınarken, saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı polislere acil şifalar, Emniyet Teşkilatı ile şehit ailelerine başsağlığı dileriz."

FENERBAHÇE
Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Bingöl'ün Karlıova ilçesi yakınlarında, polis aracının geçişi sırasında, teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 8 polisin şehit olduğu, 9 polisin de yaralandığı haberini büyük bir üzüntü ve tepkiyle öğrendik. Bu hain terörist saldırıyı lanetliyor; şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, başta şehitlerin yakınları olmak üzere tüm Türk ulusuna başsağlığı diliyoruz."
GALATASARAY
Galatasaray açıklamasında, şu ifadeleri kullandı;
"Bingöl Karlıova'da çevik kuvvet ekiplerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucunda 8 güvenlik görevlimizin şehit olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Ülkemizi bölmeye çalışan güçler şunu çok iyi bilmelidirler ki birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik tüm bu hain provokasyonlar amacına kesinlikle ulaşamayacaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, tüm ulusumuza sabır, yaralı güvenlik görevlilerimize acil şifalar dileriz."
TRABZONSPOR
Trabzonspor'un mesajında da şu ifadeler yer aldı;
"Hakkari-Çukurca Karayolu üzerinde askeri aracın geçişi sırasında terör örgütü PKK tarafından yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığı, ayrıca Bingöl Karlıova'da Çevik Kuvvet ekiplerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucunda 8 güvenlik görevlimizin şehit olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Yapılan bu hain saldırıları lanetliyoruz.Şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, başta yakınları olmak üzere, Silahlı Kuvvetler ve tüm Türk halkına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz