« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spor bir yaşam biçimi olmalı

Çektiği filmlerle milyonlara ulaşan Göksel Arsoy, HİS Federasyonu’nda yüzbinleri yürütüyor. Onu, şehirde, köyde, dağda, bayırda insanları yürütürken, çeşitli sosyal etkinlikler içinde görebilirsiniz. Onun yüzbinleri bulan sporcuları lisanslı değil. İster günlük, ister spor kıyafetle yürüttüğü 7’den 70’e bu insanlara hem spor yaptırıyor, hem de sağlıklı yaşamı anlatıyor.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Topladığı insanlarla, gerçekleştirdiği şölen bir miting alanını anımsatıyor. Arsoy, yurdun dört bir yanında aktör kişiliği ve federasyonu ile siyasiler kadar insan topluyor ama siyasetten uzak kalmayı yeğliyor.

Belki yaşamının büyük bölümünde yürümeyen, bir otobüse bile koşamamış insanları evinden çıkarıp onlara hem spor yaptırıyor, hem de eğitiyor.

Neler anlatmıyor ki, sigaranın zararlarından giriyor, akraba evliliklerinin sakıncılarından çıkıyor. "Her gittiğim yere pozitif enerji götürüyorum" diyen Göksel Arsoy, "Sporu bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz, Türkiye’nin eğitimli insanlara ihtiyaçları var. Gittiğim bir yerde sigaranın zararlarını anlattığımda o kadar heyecanlandılar ki, köy meydanına topladıkları sigara paketlerini ateşe verdiler" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler