« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spor aşkı kilometreleri aştı

Şırnak'ın Güçlüonak ilçesinde öğretmenlik yapan, Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 7. Grup takımlarından Beyşehir Belediyespor oyuncusu Sayan Turhan, takımının maçlarına katılmak için her hafta sonu bin 200 kilometre katederek Konya'nın Beyşehir ilçesine geliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Futbola İzmir Tirespor'da başlayan Turhan, Beyşehir'de değişik aralıklarla 6 yıl futbol oynadı.

Selçuklu Belediyesi, Etibank SAS ve Beyşehir Belediyespor gibi takımlarda forma giyen Turhan, Seydişehir'de geçirdiği sakatlık sonrası ayağının kırılması üzerine 4 yıl yeşil sahalardan uzak kaldı.

Turhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şırnak'ın Güçlüonak ilçesinde öğretmenlik yaptığını söyledi. Aynı zamanda Beyşehir Belediyespor'da futbol oynadığını belirten Turhan, iki şehir arasındaki mesafeden dolayı takımının idmanlarına katılamadığını söyledi.

Hafta sonları yolcu otobüsüyle ya da uçakla Beyşehir'e geldiğini açıklayan Turhan, “Şırnak'tan hafta sonları düzenlenen maçlara katılmak için Beyşehir'e geliyorum. Yaklaşık bin 200 kilometre yol katediyorum” dedi.

Deplasman maçlarında bu mesafenin bin 500 kilometrelere ulaştığını ifade eden Turhan, yeri geldiğinde kendi cebinden para harcayarak bu zahmetli yolculuğa çıktığını anlattı.
Yıllardır Beyşehir'de futbol oynadığına dikkati çeken Turhan, şunları kaydetti:
“Beyşehir'in benim için ayrı bir yeri var. Bana, ayağım kırıldığı zamanda kucak açtılar. Çok iyi transfer teklifleri aldığım dönemde bile ben parayı değil, Beyşehir'i ve buradaki arkadaşlarımın yanında kalmayı tercih ettim. Beyşehir'in benim için ayrı bir önemi var. Beyşehir ile duygusal bir bağım var. Öğretmen oldum diye takımımı bırakmadım, gelip gitmeye devam ettim. Bundan sonra da imkanlarım elverdiği sürece gelip gitmeye devam edeceğim.”

“ 'Gelme' diyoruz geliyor”

Beyşehir Belediyespor antrenörü Nahil Vurucu ise Turhan'ın örnek bir futbolcu olduğunu dile getirdi.

Kilometrelerce uzaklıktan bir günlük yol katederek Beyşehir'e gelen Turhan'ın büyük fedakarlık örneği gösterdiğini anlatan Vurucu, “Kendisine, Şırnak ilinde görev yapması nedeniyle yolda herhangi bir güvenlik sıkıntısı ile karşılaşmaması için 'gelme' diyoruz. Ama, buna rağmen bizi dinlemiyor, 'Gelmek istiyorum' diyerek geliyor” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler