« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sponsorlardan destek bekliyorum

Başarılı sporcu, “Atletizmde sponsor bulmakta zorlanıyoruz. Bizim isteğimiz çıkınca değil, çıkmadan önce sponsorların bize destek olması” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
16. Akdeniz Oyunları’nda, ciritte Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandıran Fatih Avan, “Rekorumu aileme madalyamı hocama, şampiyonluğumu da Türk gençliğine armağan ediyorum” dedi. Türk atletlerinin sponsor bulamadıkları için zorluk çektiklerinden yakınan Avan, bu konuda şunları söyledi:

“Atletizmde sponsor bulmakta zorlanıyoruz. Bizim isteğimiz çıkınca değil, çıkmadan önce sponsorların bize destek olması. Kulüplerimiz olmasa yanmıştık. Şimdiki kulübümden 1000-1500 lira maaş alıyorum. GSGM de maddi olarak her zaman yanımızda. Ama daha fazlasını bekliyoruz.”

Hocası her şeyi

Cirite, Battal Tatlıoğlu isimli çocukluk arkadaşının tavsiyesiyle başladığını belirten Fatih Avan, 2007 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldum. Metin Altıntaş hocam da o kulübün eski sporcusuydu. F.Bahçe’ye gelince şimdiki antrenörümle çalışmaya başladım” diye konuştu.

“Beni o yarattı” dediği antrenörü Altıntaş’ı çok sevdiğini vurgulayan başarılı sporcu, kendisini altın madalyaya götüren çalışma programını şöyle anlattı: “Kışın günde 5-7 saat çalışıyorum. Yazın da haftanın 3 günü 4 saat, diğer günler 2’şer saat antrenman yapıyorum. “

Bu kez Yunanlı’yı geçti

Avan ayrıca, antrenmanlarda daha iyi dereceler yaptığını ve 80 metrenin üzerinde attığını da ifade ederken, “Sezonu 75 metre ile açmıştım. Yunanlı sporcu ile Balkan Gençler Şampiyonası’nda karşılaştım. O zaman rakibim 69 metre, ben de 61 metre düzeyinde bir atış yapmıştım. Ama burada, aradaki farkı kapatıp, kendisini geçtim. Bu sonuçtan sonra annem ve babamla konuştum. İkisi de telefonda ağlamaklı oldular. Onlar her zaman benim yanımda oldular. Türkiye’deki tüm arkadaşlarım sabaha kadar uyumamış ve çok duygulanmışlar.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz