SPK, Koçbank'ın başvurusunu olumlu karşıladı

A.A.
23 Ocak 2006 - 11:08Son Güncelleme : 23 Ocak 2006 - 11:16

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koçbank'ın, Yapı Kredi Yatırım Ortaklığı ve Yapı Kredi Koray ortaklarına çağrıda bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmesi için yaptığı başvuruyu olumlu karşıladı.

Yapı ve Kredi Bankası ile ilgili olarak Koçbank'tan İMKB'ye gönderilen açıklamada, şirketin Koçbank'ın Yapı ve Kredi Bankası hisse senetlerinin yüzde 58,22'sini iktisap etmesi nedeniyle ortaya çıkan, halka açık anonim ortaklıkların genel kurullarında vekaleten oy kullanılmasına ve çağrı yoluyla vekalet veya hisse senedi toplanmasına ilişkin esaslar tebliği hükümleri çerçevesinde, Yapı Kredi Yatırım Ortaklığı ortaklarına 1,08 YTL ve Yapı Kredi
Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ortaklarına 3,03 YTL birim pay fiyatı üzerinden çağrıda bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmesi için yapılan başvurunun, SPK tarafından olumlu karşılandığı bildirildi.

Açıklamaya göre, çağrı işlemi, 24 Ocak 2006 ile 7 Şubat 2006 tarihleri arasında 15 gün süreyle gerçekleştirilecek.
Çağrı süresince 1,00 YTL nominal değerli Yapı Kredi Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları/hisseleri için geçerli olacak nihai çağrı fiyatı 1,08 YTL ve 1,00 YTL nominal değerli Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı payları/hisseleri için geçerli olacak nihai çağrı fiyatı 3,03 YTL olarak belirlendi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı