Gündem Haberleri

  Spielberg, miniklerin hayal gücünü zorluyor

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÜNLÜ oyuncak firması Lego ile Hollywood'un dahi çocuğu Steven Spielberg, küçükler için ortak bir projeye imza atıyor. Spielberg ve Lego firması, çocuklara yönelik bir dijital film yapım setini yakında piyasaya sunacak.

  Genellikle okul önceki çağdaki çocukların büyük ilgisini çeken Lego'ların, hala popüler olduğunu belirten oyuncak analizcileri, Lego firmasının dijital film yapım seti ile yeni teknolojiye ayak uyduracağını ve ayrıca daha büyük yaştaki çocukların ilgisini toplayacağını belirtiyor.

  ABD'de Kasım ayında piyasaya sürülecek olan film yapım setinde, dijital film kamerası, ev, araba, dinozor gibi çeşitli maketler yeralacak. Ayrıca kamerayı sallamadan çekim yapmak isteyenlerin kullanabileceği bir paket de hazırlanan bu setle birlikte verilecek.

  Sinema sanatına olan ilgiyi yaygınlaştırmayı amaçlayan bu setle birlikte çekim hilelerinin anlatıldığı bir kitap da miniklere sunulacak. Firma, film çekme merakını ileri götürecek çocuklar için, setten ayrı olarak yardımcı paketleri de piyasaya çıkaracak. Yardımcı paketlerde, dönen kentler, bankalar, değişik karakterler gibi bir çok yardımcı malzeme bulunacak.

  Geleceğin yönetmenleri, çektikleri filmin montaj ve efektlerini de bilgisayar ekranında yapabilecekler. Dileyenler çektikleri filmlere müzik de ekleyebilecek.

  E.T, Jurassic Park, gibi hayal gücünün sınırlarını zorlayan filmlere imza atan yönetmen Steven Spielberg, şimdi de küçüklere sinema tekniklerini öğretiyor. Holywood'un dahi çocuğu Spielberg ve ünlü oyuncak firması Lego'nun işbirliğiyle, çocuklara sinema filmi çekme olanağı veren bir dijital set hazırlandı. Dijital kamera ve çeşitli maketlerin yeraldığı set, geleceğin sinemacılarını şimdiden eğitmeyi amaçlıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı