« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Speed’in asılarak öldüğü doğru ancak..."

Gary Speed’in intiharı ile ilgili ilginç detaylar İngiliz basınında yer almaya devam ediyor.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Speed’in ölüm nedenini araştıran savcı Nicholas Rheinberg,  yaptığı açıklamada, “Speed’in asılarak öldüğü doğru ancak, ölümüne dair elimizdeki kanıtlar yeterli değil bu nedenle hemen intihar etti dememiz zor” ifadelerini kullandı.

Speed’in eşi de yaptığı açıklamada “Son zamanlarda Gary ile inişli çıkışlı bir ilişkimiz olduğu doğru. Hayatına son vermekten bahsediyordu ama çocuklarımızı düşünerek böyle bir şey yapacağına ihtimal vermedim. O her zaman çocuklarının geleceğini önemserdi. Mutlu ve heyecanlı bir adamdı. Kavgalarımız olmasına rağmen aile değerlerine sıkı sıkıya bağlı bir insandı” şeklinde konuştu.

Savcı Rheingberg ile konuşan Newcastle United’ın efsane futbolcusu ve Speed’in yakın arkadaşı Alan Shearar da, Speed’in intiharından birkaç gün önce birlikte olduklarını ve Galli menajerin gayet normal olduğunu söyledi.

Shearer, “eşiyle ölümünden birkaç gün önce diyaloglarına şahit oldum. Gayet normaldi ve mutlu gözüküyordu. Büyük şok yaşıyorum, böyle bir şey yapacağını beklemiyordum” dedi.

Yapılan otopside Speed’in kanında az miktarda alkole rastlandığı da gelen haberler arasında.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz