Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sparta Prag'ı küçümsemeyin

Beşiktaş Teknik Direktörü, ‘‘Sparta Prag maçı, sabır maçı olacak. Rakibimiz çok agresif oynuyor. Dikkatli olmalıyız. Hava şartları onların istediği gibi, ama bizim de tecrübemiz var.Beşiktaş, ne pahasına olursa olsun gruptan çıkacaktır’’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Sparta Prag sınavı öncesi temkinli konuşarak, ‘‘Bizim için Chelsea maçından çok daha zor olacak’’ dedi. Çek rakiplerinin çok güçlü olduğunu ve Lazio deplasmanında galibiyeti kılpayı kaçırdığını vurgulayan Rumen çalıştırıcı, ‘‘Daha önce Galatasaray'ın başında iken Sparta Prag ile karşılaşmıştık. Bu yüzden onları iyi tanıyorum. Çok agresif oynuyorlar. Bize karşı son şanslarını kullanacak olmaları, bu maçın önemini daha da artırıyor’’ diye konuştu.

Hakemler uyarılmalı

Lucescu,
dengeli bir grupta bulunduklarını ve her takımın 2. tur şansı olduğunu belirterek, ‘‘Prag maçı, sabır maçı olacak. Hava şartları onların istediği gibi, fakat bizim de tecrübemiz var. Şartlar ne olursa olsun Beşiktaş, gruptan çıkmayı başaracaktır’’ ifadesini kullandı. Hakem konusuna da değinen Rumen hoca, ‘‘UEFA'nın hakemler konusunda önlem alması gerekir. Laziolu Corradi, Sparta Prag maçında tam beş kez hakem düdüğünden sonra topu vurdu ama, hiçbir ceza verilmedi’’ dedi.

Kotrba iddialı

Sparta Prag Teknik Direktörü Jiri Kotrba ise, bugünkü maçta tek hedeflerinin kazanmak olduğunu söyledi. Kendilerine beraberliğin yetmediğini ifade eden Kotrba, ‘‘Herkes, grubumuzda Chelsea ve Lazio'yu favori gösteriyor. Ancak, bence Beşiktaş da büyük favori. Rakibimizi çok iyi tanıyorum. Buraya defans yapmaya geleceklerini sanmıyorum. Chelsea maçındaki gibi kazanmak isteyecekler. Bu nedenle çok dikkatli olmalıyız’’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz