Gündem Haberleri

  Spam mesajları posta kutunuzdan uzak tutun

  Mehmet Dursun
  24.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Elektronik posta kutunuzda isteğiniz dışında gönderilen ve spam adı verilen e.posta mesajlarını sıkça görmeye başladıysanız, bu konuda biraz daha dikkatli davranmanın vakti gelmiş demektir. Bu tarz mesajlardan kurtulmak ve korunmak için şu ipuçlarını uygulayabilirsiniz:

  Listeler oluşturun: Size e.posta yollamasına izin verdiğiniz kişilerin bulunduğu bir liste oluşturabilir ve geri kalan tüm mesajları silebilirsiniz. Buna alternatif olarak, oluşturacağınız kara listelerle belirlediğiniz adreslerden gelen e.postaları otomatik olarak reddedebilirsiniz.

  Parola kullanın: Bu sistemde size e.posta yollamak isteyen kişiler bir İnternet sitesine yönlendirilir ve bir kodu elle girerek gerçek kişiler olduklarını ispatlamaları istenir.

  FiltreLERkurun: Pek çok e.posta hizmeti sağlayıcısının kullandığı mesaj filtreleme sistemleriyle, bilgisayarınızı spam ile gerçek e.postaları ayırt edebilecek şekilde eğitebilirsiniz. Spam mesajları geldikleri anda silerek, bilgisayarınızın bunları tanımasını sağlayabilirsiniz.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı