« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spahija oyundan memnun değil

Basketbolda THY Avrupa Lig'inde mücadele eden Türk ve Yunan takımlarını karşı karşıya getiren “Two Nations Cup” turnuvasında Olympiakos'a 88-78 yenilen Fenerbahçe Ülker'de antrenör Neven Spahija, takımının ortaya koyduğu mücadelen memnun kalmadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Hırvat antrenör,sakatlıklar ve geçen hafta geçirdikleri yoğun maç trafiği nedeniyle turnuva zamanlamasının kendileri için iyi olmadığını belirterek, “Öncelikle rakibimizi tebrik ediyorum, bizden iyi oynadılar. Bahanelerden çok hoşlanmam ama bu turnuva bizim için kötü bir zamanda oldu. Kısa süre içerisinde antrenmandan çok maç oynadık. Ancak şu anda oynadığımızdan daha iyi oynamamız gerekiyor. Soyunma odasında da söyledim, yaşadığımız zorluklar olmasa Fenerbahçeli hiçbir oyuncu böyle oynayamaz. Fenerbahçe Ülker'de geleceklerini sağlamlaştırmak ve kalmak istiyorlarsa bu şekilde oynamamalılar” dedi.

Fenerbahçe Ülkerli oyuncu Erbil Eroğlu da karşılaşmaya iyi başlamadıklarını dile getirerek, “Hücumda ve savunmada basit hatalar yaptık. Dengeyi ilk periyotta kaybettik. Sonuç olarak rakibimiz farkı yakaladı. Basit hatalar yaptığımız için oyundan koptuk” ifadelerini kullandı.

Ivkovic: “Çok iyi oynadık”

Olympiakos antrenörü Dusan Ivkovic, çok iyi mücadele ederek karşılaşmayı kazandıklarını söyledi.
Tam takım olarak kısa bir süre birlikte çalıştıklarını anlatan deneyimli antrenör, “Takımımız çok kısa zamandır birlikte. Ancak çok iyi oyuncularımız var. O yüzden bu maçları iyi değerlendirmemiz lazım. Bugün maçı iyi kontrol ettik, çok iyi oynadık. Deneyimli oyuncularımızın yanında yeni oyuncularımız da var. Onlar da bize adapte olacaklardır. Yarın Anadolu Efes karşısında bizi zor bir maç bekliyor” değerlendirmesinde bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz