« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spahija: Maçı ilk 25 dakikada kazandık

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Neven Spahija, “İlk 25 dakikada özellikle iyi bir performans ortaya koyduk. Maçı da bu süreçteki performansımızla kazanmayı başardık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Spahija, düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada maça iyi başladıklarını belirterek, üstün bir oyunla mücadeleyi galip tamamladıklarını ifade etti.

Maçta 58 faul olduğuna değinen Spahija, şunları kaydetti:
“Bu kabul edilemeyecek bir rakam. Basketbolu nasıl korumalıyız. Çembere giden oyuncuyu korumak için hakemler bu tür pozisyonlarda faul çalabilirler. Ancak Bugünkü faul sayısı çok fazlaydı. Kupada kimlerin üst tura çıkacağı çok önemli değil. Ama bugün bu faul konusunda sezon öncesi bu sorunu çözmemiz gerektiğini düşünüyorum. İlk 25 dakikada özellikle iyi bir performans ortaya koyduk. Maçı da bu süreçteki performansımızla kazanmayı başardık.”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Ercüment Sunter ise yaptığı açıklamada, ilk yarıda ribaundda çok fark yediklerini belirterek, “İkinci yarıda daha iyi bir oyun ortaya koyduk. Maçı kazanabilme ihtimalimiz de oldu ancak atış yüzdemiz çok düşüktü. Fenerbahçe Ülker gibi bir rakip karşısında bu kadar düşük bir atış yüzdesi ile oynarsanız maçı kazanma şansınız olamaz. Oyuncularımın ikinci yarı ortaya koyduğu mücadele iyiydi. Şimdi önümüzde iki maç daha var. Bu iki maçı da kazanarak şansımızı sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz