Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spa ve Monza'da gözler Lotus'un üzerinde olacak

Sezona verilen aranın ardından art arda geçilecek Spa ve Monza'da gözler Lotus aracında olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Lotus teknik direktörü James Allison, daha önce yaptığı açıklamada takımın bir süredir test ettiği D-DRS sistemini Belçika'da kullanacaklarını doğrulamıştı.

Sky televizyonu yorumcusu Ted Kravitz, şu ana kadar sadece Cuma antrenmanlarında denenen D-DRS'in, 240 km/s hızın üzerinde etkili bir şekilde çalıştığını belirtti. Tarihi Spa ve Monza da, takvimin en hızlı pistleri arasında yer alıyor.

Eski Toyota pilotu olan yorumcu Allan McNish, "(Lotus) sistemin, aracın hızını 4 veya 5 km/s artıracağını söylüyor ki bu büyük bir avantaj" diye konuştu.

Allison ise, "yeni aletin" Spa'da güvenilir şekilde kullanılmasına odaklandıklarını belirtti. Sistemin istenildiği gibi çalışması halinde Lotus'un, Kimi Raikkonen veya Romain Grosjean'le sezonun ilk zaferini tadabileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl Belçika'da GP2 şampiyonluğunu ilan Grosjean ise RMC'ye yaptığı açıklamada, "Her anını hatırlıyorum. Piste dönerek bu duyguları hatırlamak çok özel olacak" dedi.

Belçika GP'de, "neden bir pole olmasın" diyen Fransız pilot, Formula 1'deki ilk zaferini tarihi Spa pistinde elde etmesinin de çok sevindirci olacağını belirtti.

Eski F1 pilotlarından Patric Tambay da, Spa ve Monza'nın Lotus için "çok ilginç yarışlara" sahne olacağını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz