VAN HABERLERİ

SP Van Milletvekili Erbaş’ın Seçim Çalışmaları

IHA
15.10.2015 - 09:25Son Güncelleme :

SP VAN MİLLETVEKİLİ FETULLAH ERBAŞ, SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA STK TEMSİLCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

IHA

Saadet Partisi Van Milletvekili Adayı Fethulah Erbaş; “Çözüm İslam’dadır, tarihimizdedir, inancımızdadır".
1 Kasım seçimleri için çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Van Milletvekili adaylarından Fethullah Erbaş, STK’ları ziyaret ediyor. Ziyaretler esnasında yaptığı konuşmada; “Biz Saadet Partisi olarak tüm teşkilat mensuplarımızla beraber tek başımıza seçime girecek şekilde her zamanki gibi hazırız. Biz ilkeler çerçevesinde hareket eden bir partiyiz. Bizim birkaç arkadaşımızın milletvekili olması yahut milletvekili maaşı alması gibi bir hesabımız yok. Hesabımız; akan kanı nasıl durdurabiliriz. Türkiye’yi içinde bulunduğu bu riskli alandan nasıl çıkarabiliriz. Şehit cenazelerini nasıl önleyebiliriz, annelerin feryadını nasıl dindirebiliriz. İslam Birliği en kısa şekilde ne zaman kurulabilir? Bunların mücadelesi vererek aynı aşkla ve aynı azimle 1 Kasım’da inşallah saadet iktidarına hazırız” dedi.
Ayrıca çözüm süreci ve sonunda Türkiye’deki iç karışıklıklara değinen Erbaş; “Çözüm süreci Türkiye’yi bölünmeye götürür . Çözüm İslam’dadır, tarihimizdedir, inancımızdadır, örfümüzdedir, adetimizdedir, kardeşliğimizdedir. Biz inanıyor ve haykırıyoruz. Diyoruz ki bu milletin Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Alevisi, Sünnisi kardeştir. Bizler kardeşleriz. Çünkü bizim kardeşliğimizi Rabbimiz ilan etmiştir. Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, kitabımız bir, kıblemiz bir. Bizim bu birlikteliğimizi mutlak suretle öne çıkartmamız lazım" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden SP Van Milletvekili Erbaş’ın Seçim Çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 09 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SP Van Milletvekili Erbaş’ın Seçim Çalışmaları haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı