VAN HABERLERİ

SP’li Erbaş’tan Esnaf Ziyareti

IHA
21 Ekim 2015 - 10:24Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 10:25

SAADET PARTİSİ (SP) VAN MİLLETVEKİLİ ADAYI FETHULLAH ERBAŞ, ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR.

IHA

Saadet Partisi (SP) Van Milletvekili Adayı Fethullah Erbaş; terör ve şiddetin arkasında karanlık güçlerin olduğunu ve bu olayların iktidar tarafından aydınlatılması gerektiğini söyledi.
Esnaf ziyaretleri esnasında halkla kucaklaşan Erbaş, sınır bölgelerinin provokasyonlara çok açık hale getirildiğine vurgu yaparak, meydana gelen olayların anlık bir olay gibi değerlendirilemeyeceğini söyledi. Olayların öncesine, sonrasına ve sebeplerine bakmadan, doğru teşhis etmeden çözülemeyeceğinin altını çizen Erbaş, bu tür olayların arkasında karanlık güçlerin parmağı olduğunu ifade etti. Eğitim sisteminin ve müfredatlarının böyle olaylarda etkili olduğuna dikkat çeken Erbaş, “Bu olayların sebebini, İslam ve inanç değerlerimize göre değil de, batı zihniyeti referans alınarak hazırlanmış eğitim müfredatında aramak gerek. İslam ve inanç değerlerimizden uzak, materyalist zihniyete dayanan eğitim müfredatıyla adam öldüren, hırsızlık yapan, rüşvet yiyen, her türlü suçu işleyebilen, fikri ve akideleri bozulmuş, beşeri sistemlerin maşası olan, her türlü suç örgütleri tarafından rahatlıkla kandırılabilen, küresel güçlerle işbirliği yapabilecek bir nesil yetişir” dedi.
“İSLAM BİRLİĞİ İÇİN GAYRET EDİLMELİDİR”
İktidarın özelikle bölge ülkelerine yönelik ABD paralelinde uyguladığı yanlış politikaları görmek gerektiğini söyleyen Erbaş, “Olanları; ülkemizdeki ABD ve NATO üslerinde hazırlanan planlarda aramak gerek. Özellikle bölgede cirit atan yabancı ajanlarda aramak gerek. Her türlü istihbarat ve güvenlik önleminin ivedilikle alınması, bölgedeki ajanların faaliyetlerinin engellenmesi için acil tedbir alınmalı. AB’ye girme ısrarı yerine, İslam Birliği’nin oluşturulması için gayret edilmelidir” şeklinde konuştu.
Erbaş, Türkiye’nin huzuru ve barışı için ve onurlu bir dış politika için iktidarın üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini belirterek, “İktidar, hamasi nutuklar ve yanlış politikalarda ısrar etmemelidir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden SP’li Erbaş’tan Esnaf Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SP’li Erbaş’tan Esnaf Ziyareti haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:29
  • Guneş
   05:16
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı