ANKARA HABERLERİ

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Cumhurbaşkanlığı makamı üyelikle birlikte Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacak

DHA
04.05.2017 - 15:40Son Güncelleme : 04.05.2017 - 15:41

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

"'AK PARTİLİ BİR CUMHURBAŞKANI' ÇOK AÇIKTIR Kİ; CUMHURBAŞKANININ TARAFSIZLIĞINA GÖLDE DÜŞÜRECEKTİR" 

"SANKİ YETERİNCE DERDİMİZ YOKMUŞ GİBİ, ŞİMDİ YENİ BİR KUTUPLAŞMANIN ÖNÜ AÇILIYOR, BUNUN ENDİŞESİNİ TAŞIYORUZ" 

ANKARA (DHA) - SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğine ilişkin, "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz.  Ancak, 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanı' çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir. Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacaktır" dedi. 

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal paylaşım sitesi Twıtter adresinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız bu haftanın başında Ak Parti’ye resmen üye oldu.

ARTIK 'AK PARTİLİ BİR CUMHURBAŞKANIMIZ' VAR 'HAYIRLI OLSUN' DEMEKTEN BAŞKA BİR YOL KALMIYOR 
Bugünden itibaren artık 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanımız' var. Bize de 'hayırlı olsun' demekten başka bir yol kalmıyor. Ancak, 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanı' çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir. 

BÜTÜN MİLLETİ TEMSİL ETMESİ GEREKEN MAKAM ÜYELİKLE BİRLİKTE AK PARTİ'Yİ TEMSİL EDEN MAKAM OLARAK ALGILANACAK
Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacaktır.

BU ÜYELİK TÜRKİYE'Yİ BUGÜN DEĞİLSE YARIN, BİR PARTİ DEVLETİNE DÖNÜŞTÜREBİLİR
Bu durum maalesef kuvvetler ayrımı ilkesini ve yargı bağımsızlığını zedeleyecektir. Daha büyük endişemiz ise bu üyelik Türkiye’yi bugün değilse yarın, bir parti devletine dönüştürebilir." 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Cumhurbaşkanlığı makamı üyelikle birlikte Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Cumhurbaşkanlığı makamı üyelikle birlikte Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacak haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  27 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:33
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:47
  • Yatsı
   20:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı