Gündem Haberleri

GÜNDEM

  SP: "Başbakan Demirel'de ders alsın"

  A.A
  18.05.2011 - 13:56 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamolaoğlu "Sayın Başbakan Demirel'den ders almalı, bir gün aynı noktaya düşebilir" dedi.

  Karamollaoğlu, partisinin Kayseri İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin çok ciddi meseleleri olduğunu, ancak seçim meydanlarında bu meselelerin hiç gündeme getirilmediğini söyledi.

  Siyasi üslubu da eleştiren Karamollaoğlu, şöyle konuştu:
  “Siyasi üslupta akıl almaz bir kirlilik var. Ülkeyi yönetmeye talip olanlar, topluma önderlik edecek olanlar, adeta sokak kavgasına benzer bir üslup sergiliyorlar. Ortalıkta dolaşan bir takım belgeler, kasetler de doğrudan doğruya şahsiyetleri hedef aldığı için ister istemez gündeme oturuyor ve bu ülkelerin esas meseleleri gözardı ediliyor. Bu üslup, aynı zamanda ciddi bir gerginlik meydana getiriyor. Toplum geriliyor ve kamplaşıyor. Bunu, bazı kesimler bilerek yapıyor çünkü bundan medet umuyorlar. Yaptıkları icraatlarla, ortaya koydukları fikirlerle bu ülkede yaşayan insanların oylarını almayı pek beceremeyeceklerini anladıkları için ülkeyi kamplaştırarak 'ben olmazsam, falanca gelir' gibi bir üslupla oy avcılığına soyunuyorlar. Bu da ülkemize fayda yerine zarar getiriyor.”

  Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Karamollaoğlu, “Biz, ekonomide hızlı kalkınmayı, süratli kalkınmayı, yaygın bir sanayileşmeyi, sanayileşerek güçlenerek kalkınmayı gündeme getireceğiz. Yani lahana gibi büyümüşsün, onunla övünemezsin ki; ne proteini vardır ne enerjisi.

  "BAŞBAKAN DEMİREL'DEN DERS ALSIN"

  Karamollaoğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, siyasete müdahil olduğu iddialarıyla ilgili şunları kaydetti:
  “Sayın Başbakan'ın Demirel'den ders almasını tavsiye ediyoruz. Demirel, geçmişte biz ortaya çıkınca 'bölmeyin' diye ortaya çıkmıştı, 'bölmeyin' dedikleriyle gitti ittifak yaptı. Şimdi Sayın Başbakan çıkıp, bizim için 'bölmeyin' gibi laflar kullanıyor. Biz bölmüyoruz, bütünleştirmeye geliyoruz. Demirel'den ders almalı, bir gün aynı noktaya düşebilir. Demirel'in yaklaşımı, kendisinin geçmişte takip ettiği politikaların ne kadar suni olduğunu gösteriyor. Bir horoz dövüşü yapılmış, o zaman biz bunu horoz dövüşü olarak simgeliyorduk. Onun horoz dövüşü olduğu, bugün anlaşılıyor. Bugün de bir horoz dövüşü yapılıyor ve suni bir yaklaşım. Bugün CHP ile korkutuyorlar. CHP, kendisini öyle bir noktaya sürükledi ki, yüzde 25'i geçtiği zaman herhalde madalya verecekler. MHP de kendi içinde başka bir çekişmeye sahne oldu. Hasbelkader AKP gitse, yerine MHP veya CHP ya da koalisyon gelse, bugün bu iktidarın izlediği politikaların hiçbirinin dışında bir politika izlemezler.”

   

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı